Міністр фінансів України Наталія Яресько запевняє, що Міжнародний валютний фонд не змінював умови кредитування України після ухвалення рішення про надання кредиту.
Про це міністр написала у своїй статті, що її надрукувала "Українська правда".
"Останній перегляд програми співробітництва України з МВФ "Механізм розширеного фінансування" (ExtendedFundFacility – EFF), та затвердження нового траншу кредиту МВФ обсягом $1,7 млрд, що відбулося наприкінці липня, показали, що українське суспільство не завжди вірно розуміє, як побудовані взаємовідносини України та Фонду... Умови кредитування затверджуються лише раз, підчас ухвалення надання країні кредиту. Для України вони були затверджені підчас голосування Ради директорів 11 березня", – зазначила Яресько.
За словами міністра, після оформленя траншів протягом кожних двох-трьох місяців відбувається лише поточна оцінка реалізації програми (так звані "перегляди"), "під час якої спеціалісти фонду прискіпливо дивляться, чи виконує країна умови співпраці з фондом, чи ні; якими є тенденції в розвитку економіки". За результатами свого анілізу спеціалісти МВФ дають поради, як пришвидшити процес реформування, як адаптувати програму до останніх змін в економіці тощо.
Наталія Яресько зазначає, що МВФ компліментарно ставиться до політики уряду і "чи не вперше за багато років цього партнерства дає дуже високу оцінку поступу у втіленні реформ в Україні". Зокрема, з початку дії програми EFF Україна прийняла вже 11 законів, котрі запроваджують структурні зміни в економіці: енергетиці, банківському секторі, сприяло незалежності Національного банку, "оздоровленню" державних фінансів, реформуванню сектору державних підприємств тощо.
Протягом наступних двох місяців Україна має створити спеціалізований підрозділ антикорупційної прокуратури, який відповідатиме за нагляд щодо розслідувань Національного антирокупційного бюро. Наступним важливим кроком буде приватизація п'яти великих державних кампаній задля вирішення "структурних проблем в управлінні та фінансуванні держпідприємств" та фінансування державного дефіциту. До вересня планується перевести великих платників податків до Інспекцій з обслуговування великих платників податків, "що має підвищити якість надання послуг цим підприємствам, та ефективність збирання податків в Україні". Опісля уряд планує розробити пенсійну реформу та внести її на розгляд Верховної Ради.
"Усі ці кроки були закладені ще в першопочатковий меморандум, підписаний Україною та МВФ ще у березні, але після травневого перегляду програми деякі з цих умов було деталізовано, а для декотрих – змінено період виконання та розроблено план подальших дій", – пояснила Яресько.
Найближчий візит місії МВФ відбудеться у вересні.
13.08.2015