На засіданні Міжнародної ради АІ в Дубліні 11 серпня більшість з 400 делегатів з 70 країн висловилися на підтримку цієї ініціативи.
Як повідомило німецьке видання Stern, генеральний секретар Amnesty International Саліл Шетті назвав 11 серпня «історичним днем». Він зазначив, що повії – «одна з найбільш марґіналізованих груп в світі, яка постійно зазнає ризику дискримінації, насильства та порушень своїх прав». Шетті підкреслив, що рішення АІ виступити за легалізацію проституції не було легковажним і поспішним. Він також зазначив, що відтепер його організація буде боротися і за декриміналізацію сутенерів і господарів борделів.
Критика такого рішення міжнародної правозахисної організації не забарилася. Зокрема активісти CATW (Coalition Against Trafficking in Women – Коаліція проти торгівлі жінками) висловили рішучий протест у відкритому листі до АІ. У посланні висловлено застереження, що таким чином правозахисна організація ризикує підірвати довіру до себе. «Якщо Amnesty International не відмовиться від виступів за легалізацію проституції, то вона навічно заплямує своє ім’я», – говориться в листі.
«Немає жодної логіки в тезі, що для захисту експлуатованих необхідно декриміналізувати їхніх експлуататорів. Було б важливо, щоб Amnesty International зрозуміла: світ дивиться на неї, і якщо вона буде проводити таку лінію, то довіра до неї як до правозахисної організації дійсно дуже сильно постраждає», – заявила в інтерв'ю агентству AFP виконавча директорка CATW Таїна Бьен-Еме.
З критикою АІ виступили також професійні спілки лікарів, різноманітні жіночі організації, а також видатні особистості, як, приміроим, акторки Меріл Стріп, Кейт Вінслет і Емма Томпсон. Всі вони підписалися під петицією з критикою рішення Міжнародної ради АІ. Загалом під документом вже стоять підписи понад 8500 осіб.
12.08.2015