«Батьківщина» вирівнюється в рейтинґах із Блоком Порошенка.

Блок Петра Порошенка та Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко є лідерами в рейтинґу електоральних симпатій українців. За даними соціологічного опитування від Київського міжнародного інституту соціології, якби вибори до Верховної Ради відбувалися в середині липня, то 13,3% виборців проголосували б за БПП, а 12,8% — за ВОБ.

 

6,8% проголосували б за «Самопоміч»; 5,8% — за Радикальну партію; 4,1% — за «Опозиційний блок»; 3,1% — за «Громадянську позицію»; 3,0% — за «"Правий сектор»; 2,2% — за ВО «Свобода»; 1,6% — за «Народний фронт»; 1,2% — за «Сильну Україну»; 1,1% — за Комуністичну партію.

 

Якщо перерахувати результат на число виборців, які точно взяли б участь у виборах і вже вирішили, за кого з голосуватимуть, то виборчий бар'єр подолали б сім партій: БПП — 23,5%; «Батьківщина» — 22,7%; «Самопоміч» — 12,2%; Радикальна партія — 10,2%; «Опозиційний блок» — 7,2%; «Громадянська позиція» — 5,5%; «Правий сектор» — 5,4%. За вихід до вищої ліґи змагалися б: «Свобода» — 3,9%; «Народний фронт» — 2,8%; «Сильна Україна» — 2,1%; Компартія — 1,9%.

 

«Президентський» рейтинґ Юлії Тимошенко теж виріс. На виборах голови держави її підтримали б 25,6% проти 26,9% у Петра Порошенка (з-поміж тих, хто взяв би участь у виборах).

 

 

Зазначимо, що травневий рейтинґ «Батьківщини», за даними опитування КМІСу, становив 15,3% (третє місце слідом за БПП і «Самопоміччю»), а Юлії Тимошенко — 17%.

 

Гендиректор КМІСу Володимир Паніотто повідомив, що дослідження виконували на замовлення клієнта. На запитання журналістів, чи є замовник політичною партією, Паніотто відповів: «Я не можу сказати, хто є клієнтом. Понад те, іноді сам факт проведення дослідження є таємницею. У цьому випадку клієнт дав згоду на оприлюднення дослідження», — цитує «Ліга».

 

20.07.2015