Лідер проросійського руху «Український вибір», учасник українсько-російських перемовин щодо ситуації на Донбасі Віктор Медведчук вважає, що внаслідок переговорного процесу окуповані території мають отримати широкі повноваження, долучаючи право на самостійний парламент і уряд.
Про це Медведчук заявив в інтерв'ю «Бі-Бі-Сі Україна».
«У моєму баченні, потрібно передати достатньо функцій і повноважень для самостійності на Донбасі, і цим утвердити їх і узаконити їх перебування в складі України... Думаю, що сьогодні можна говорити про парламенти Донецького і Луганського об'єднання чи областей. Можна говорити про виконавчу владу у вигляді уряду чи подоби уряду. Треба передавати функції управління і виборності багатьох посадових осіб, передавати функції в тому числі і пов'язані з бюджетною автономією», — вважає Медведчук.
При тому лідер «Українського вибору» не згоден з думкою, що в такий спосіб «Д/ЛНР» стануть де-факто незалежними державними формуваннями. «Але не буде своїх прокуратури, МВС, СБУ, армії і багато чого іншого [у тому й МЗС]... Якщо вони перебувають у складі України, то про яку зовнішньополітичну діяльність може йтися?» — заявив Медведчук.
З його слів, нинішня дискусія щодо майбутнього статусу Донбасу провадиться щодо практичних речей, хоча представники української влади та самопроголошені лідери «ДНР» і «ЛНР» вживають різну термінологію. «Треба домовитися про те, що президент України називає "максимальною децентралізацією", а представники "ДНР" і "ЛНР" – "широкою автономією"... Те, що одні називають "максимальною децентралізацією", а інші — "широкою автономією", можна звести до спільного знаменника, і я знаю, як це зробити», — зазначив лідер «Українського вибору».
Відповідаючи на питання, кого він репрезентує на переговорах, Віктор Медведчук сказав: «Ми з паном Шуфричем представляємо переговорну групу, яка працює в інтересах України і, в даному випадку, ОБСЄ для того, щоб налагодити діалог з представниками "ДНР" і "ЛНР". Ми не входили і не входимо до складу контактної групи».
Він визнав, що часто спілкується з Володимиром Путіним і ствердив, що той не зацікавлений у війні. «З урахуванням його публічних заяв і його позиції, відомої мені з неофіційних бесід, він — за те, щоб сторони сіли за стіл переговорів і домовилися про долю Донбасу», — заявив політик. При тому Віктор Медведчук не став коментувати численні факти, які доводять залученість російських військовиків до збройного конфлікту.
20.07.2015