41% росіян вважає, що держава повинна переслідувати гомосексуалів.

Ще 20% вважає їх хворими, випливає з опитування ВЦИОМ. Право на одностатеві шлюби акцептує 8% опитаних.

 

80% росіян не згодні з тим, що одностатеві пари повинні мати право укладати шлюби, за надання такого права виступає лише 8% респондентів. Два роки тому  це співвідношення було проти 86% vs 4%, хоча десять років тому — 59% vs 14%.

 

 

«Держава повинна переслідувати» гомосексуалів, вважає опитаних 41%, 32% вважають, що держава не повинна цікавитися сексуальною орієнтацією громадян, а особи нетрадиційної орієнтації «не повинні виявляти своїх особливостей".

 

 

20% респондентів вважають гомосексуалів хворими людьми, ще 20% — небезпечними для суспільства, що потребують ізоляції (два роки тому таких було на відсоток менше, десять років — на 8% менше). При цьому 22% вважають, що сексуальна орієнтація особиста справа кожного, і не вирізняють людейза цією ознакою. Частіше за інших цієї точки зору дотримуються люди, особисто знайомі з гомосексуалами (55%).

 

 

Коментуючи результати дослідження, Алексєй Фірсов, директор з комунікацій компанії ВЦИОМ, зазначив:

"Результати проведеного дослідження ще раз демонструють ціннісну границю між населенням Росії і західними країнами. Так, за даними агентства Ipsos, одностатеві шлюби схвалюють шведів 91%, 89% іспанців, 82% англійців, 65% американців. Показник істотно знижується в напрямку сходу, до країн з більш традиційним укладом: у Китаї, за даними соціологічних служб, приблизно 40% схвалюють одностатеві союзи, в Японії — трохи більше 50%. Але Росія виявляється тут набагато (приблизно в 2 рази) консервативною навіть за Китай. Цікаво при цьому, що Росія рухаємося в проти загального тренду, посилюючи, всупереч світовій тенденції, неприйняття гомосексуальних зв'язків. Тому даний показник може служити одним з параметрів національної ідентифікації ".

 

Опитування ВЦИОМ було проведено 11-12 квітня та 4-5 липня 2015.

Опитано по 1600 чоловік в 130 населених пунктах в 46 областях, краях і республіках Росії.

Статистична похибка не перевищує 3,5%.

 

10.07.2015