Івано-Франківщина - єдина область, в якій жодне село не треба декомунізовувати.

Найбільше населених пунктів, назви яких буде змінено згідно президентського «закону про декомунізацію» знаходиться в Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях. В Івано-Франківській області натомість немає жодного села чи міста, яке б мусило перейменовуватися. Тернопільщина позбудеться села Жовтневе поблизу обласного центру. А на Львівщині переіменують два села - Андріївку і Максимівку (у Буському і Старосамбірському районах відповідно). А от міста Червоноград (колишній Кристинопіль) у списку майбутніх перейменувань нема.

 

Цю вивіску змінювати не планують

 

Український інститут національної пам’яті провів моніторинг за результатами якого спеціалісти інформаційно-аналітичного центру “Info-Light” створили інтерактивну карту з 877 українських населених пунктів, які мають перейменувати до 21 листопада. Завдяки навігації кожен може ознайомитись, яке конкретне село чи місто потребує зміни чи повернення історичної назви у певній області чи районі, пише Тиждень.ua. Наразі на карту нанесли 28 міст, 48 містечок, 801 селищ і сіл. Дані будуть оновлюватися.

 

Найбільше населених пунктів, назви яких попадають під закон про декомунізацію у Донецькій (10 міст, 11 містечок, 16 селищ, 62 сіл), Дніпропетровській (3 міста, 3 містечок, 7 селищ, 71 сіл) та Харківській областях (2 містечок, 25 селищ, 70 сіл), від 75 - 100 міст і сіл. Найменше - у Західній Україні, від 1 - 10.

 

Карту в інтерактивному режимі можна подивитись тут.

 

Загалом в Україні чекають свого перейменування 3% міст і сіл. Відповідно до закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в Україні також перейменують два обласні центри: Кіровоград і Дніпропетровськ. Відповідні рішення громади мають прийняти до Дня Свободи та Гідності 21 листопада 2015 року, а опісля впродовж 3 місяців Верховна Рада ухвалить перейменування.

 

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко підписав чотири закони про декомунізацію. Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації. Ці закони були прийняті народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня поточного року більшістю голосів.

 

08.07.2015