Постсвяткові несподіванки

Природа не дала можливості паскам, шинці та яйкам спокійно перетравитися у шлунках, потім додали драйву політика й екзотика.

 

Порядні й не дуже люди сходили до церкви і думали, що вже мають ґарантовану індульґенцію. У Вищого розуму була з цього приводу своя думка, і після обливаного по Галичині трошки шваркнула стихія. Падали погано закріплені білборди, ламалися дерева; жертв і великих руйнувань не було, але в людей з неміцною психікою пришвидшився метаболізм, і сантехніка мала роботу.

 

Зрештою недоповалені дерева спиляли, а візуальну рекламу відновили, як змогли. Потім, наприклад, в Тернополі подумали і згадали, як «Скрябін» 20 років тому співав «Щось зимно». Прохолодно в Файному місті стало на початку тижня, а до його кінця місцеві райці вирішили, що пасує відновити опалення в дитячих садках, школах і лікарнях після Провідної Неділі. Що буде в понеділок, не дуже знає Гідрометцентр, але тернопільські мудрі люди вже проконсультувалися з небесною канцелярією і дійшли зрозумілого їм висновку.

 

Дивно, що така конструкція не впала, коли біля неї просто проходили люди з мінімальним метеоризмом

 

Найзворушливіша подія сталася знов-таки у відомстві «силовиків». Нормально засвоїти великодній набір прикордонникам не дали три «шахтарі». Колись якийсь добрий чоловік, що ловить на нашому рубежі незрозумілих перехожих, обов'язково напише мемуари і використає там таку інформацію від прес-служби Мостиського прикордонного загону. Там казали, що прикордонний наряд відділу «Смільниця», який охороняє частину гірської ділянки українсько-польського кордону, затримав трьох невідомих африканської зовнішності, які в обхід пункту пропуску пішки прямували до Польщі. Тепер насолоджуємося цитатою: «Згодом прикордонники з'ясували, що затриманим від 26 до 27 років. Всі вони — колишні студенти вищих навчальних закладів Тернополя та Івано-Франківська, які після відрахування, у незаконний спосіб мали намір дістатися Євросоюзу. Кінцевою метою студентів було потрапити до Німеччини, а леґендою — те, що вони є біженцями з Донбасу».

 

Колеґи леґендарного Карцупи, крім того, повідомили, що затримані розповідали прикордонникам вигадані історії про те, що вони вже довший час проживають на Донеччині, а через бойові дії втратили всі документи і в такий спосіб рятуються від війни. Закінчилося все добре: суд — і «шахтарям» виписали штраф у розмірі 3400 гривень на кожного.

 

Тепер мандрівників депортують на їхню батьківщину. Як це можна зробити? У Львові тішаться, що маємо «вільне небо», і турецький лоу-кост, який хоче нас возити, міг би зробити таку собі імпровізацію: взяти на борт до Сьєрра-Леоне «шахтарів» і кілька десятків охочих до екстремальних почуттів зі Львова. За мінімальні гроші перевізники мали б прекрасний промоушн.

 

Можливо, саме ці хлопці після пошуків алмазів у себе на батьківщині та здобуття освіти в Галичині вирішили рушити до Шварцвальду

 

А закінчився тиждень боротьбою з «червоними», а не чорними. «Заборонити на території Івано-Франківської області діяльність Комуністичної партії України, Партії реґіонів, Опозиційного блоку і Партії розвитку України як таких, що суперечать національним інтересам і порушують права та свободи громадян України», — так постановила Івано-Франківська обласна рада.

 

Тим часом під стінами Львівської обласної ради якісь люди під червоними знаменами говорили про справедливість й акцентували, що за таку саму справедливість вони стояли на якомусь майдані. І не поясниш таким громадянам, що Шварцвальд для них зовсім недоступний, Сьєрра-Леоне — далеко, а до Донецька можна доїхати годин за дванадцять.

 

18.04.2015