Видовища є, чекаємо хліба і рису

В українців з’явилося ще одне прекрасне виправдання відсутності на робочому місці – в пояснювальній писатимуть «боявся, що заарештують».

 

Шоу тижня

 

Для темпераментних грузинів є нормою, коли міністра чи якогось іншого високопосадовця заарештовують в будинку уряду, а журналісти дійство документують і тішаться «картинці». В нас голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський та його заступник Василь Стоєцький стали дебютантами в п’єсі «Ото на роботу сходив». Людей в погонах закували в кайданки люди в бронежилетах і вивели з засідання уряду.

 

Надзвичайникам інкримінують реалізацію «мутних» схем під час закупівлі паливно-мастильних матеріалів, а прем’єр-міністр Арсеній Яценюк обіцяє, що корупціонерів і далі нещадно виловлюватимуть і каратимуть.

 

Процес нейтралізації нечистих на руку ділків, очевидно, був непростим, бо працювали вони в ДСНС ще з квітня минулого року і вміло маскувалися під чесних людей.

 

Тепер буде суд, історії з заставами або легендарними контролюючими браслетами. Ясна річ, розголос в медіа з подальшими драстичними сюжетами. Шоу мусить тривати.

 

Квентін Тарантіно залишився б вдоволений такими кадрами

 

Замирення тижня

 

Голова обласної державної адміністрації Ігор Коломойський написав заяву про звільнення і з олігарха-губернатора повернувся в статус просто олігарха.

 

«Нафтовий» конфлікт Ігоря Валерійовича з офіційним Києвом тривав кілька тижнів, панікери вже озвучували пророцтва, що ображений Коломойський збере свою «кишенькову» армію і влаштує на берегах Дніпра власний бантустан на кшталт ДНР чи ЛНР. В олігарха вистачило розуму нічим подібним не бавитися, і наступним кроком в цій історії було віче з піснями і танцями в обласному центрі з приводу того, що Україна – єдина. Під час цього заходу найближчий соратник Коломойського Геннадій Корбан констатував, що Дніпропетровськ - місто, хоч і прифронтове, але цілком мирне.

 

Віче в Дніпропетровську зібрало кілька тисяч людей. Все було мирно і патріотично

 

Інтерпол тижня

 

Народний депутат і невеличкий медіа-магнат Микола Княжицький має клопіт з Інтерполом. Спочатку на порталі цієї поважної міжнародної організації з’явилося повідомлення, що Миколу Леонідовича розшукують правоохоронці екзотичної Камбоджі, де він когось буцім зґвалтував. Прес-служба нардепа відразу заявила, що все це провокації, а сам Княжицький висунув теорію про «руку Москви». На його думку, це спланована російськими спецслужбами операція, яка є помстою йому за послідовну і непримиренну боротьбу з серіалами з РФ в українському телепросторі.

 

Інтерпол тим часом інформацію про розшук зняв, але продовжує «переглядати справу».

 

Росіяни вміють псувати настрій телеведучим з депутатським мандатом

 

Китайці тижня

 

«Китайська компанія CITIC Construction Co., Ltd готова інвестувати в будівельний ринок України 15 млрд доларів США, які допоможуть розв‘язати проблему доступного житла в країні... Меморандум передбачає отримання Україною кредиту від кредитних установ та організацій Китаю на загальну суму 15 млрд доларів США під мінімальні відсотки, терміном на п'ятнадцять років з правом пролонгації», - повідомили в міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

 

Від об’єму інвестицій в людей з слабкою психікою стався тимчасовий шок, але такі інформації треба читати уважно і до кінця. Згадана китайська компанія розглядається, як генеральний підрядник, а значить за китайські гроші будуватимуть китайці, які і отримають китайські гроші.

 

Правда, то тільки в найкращому випадку, бо можна згадати, як чотири роки тому навесні 2011 року між Україною й Експортно-імпортним банком Китаю було підписано угоду про будівництво швидкісної залізничної гілки між Києвом і міжнародним аеропортом «Бориспіль» («Повітряний експрес») і спорудження об'єктів інфраструктури Київської області (в рамках підготовки до будівництва Великої кільцевої дороги навколо Києва) на суму 2 млрд дол. Спочатку всі дуже тішилися, а потім справа забулася, бо в умовах фінансування консенсусу знайдено не було.

 

Якщо колись таке побачите – не лякайтесь, а скажіть «ібу ібуді дадао муді», що в перекладі означає «крок за кроком досягнемо мети»
 

30.03.2015