За законами воєнного часу

Західні креси держави поступово мілітаризуються, а чиновникам і навіть виборним посадовцям тут стає дуже некомфортно.

 

Берці стали модними навіть в середовищі затятих пацифістів, але не лише цим і трунами зі сходу війна дається знати Галичині. Довкола великих міст з'явилися блокпости, де люди у формі та з автоматами ненав'язливо просять водіїв відкрити баґажник. Трохи безглуздо виглядають такі автоматники на маґістралях в сторону Польщі. Але часом краще на воду дмухати, ніж молоком ошпаритися, і до людей в камуфляжі ставитися дуже пильно, бо львівська школа №91 ввійшла в історію тим, що нею цікавилися хлопці в одностроях.

 

Активісти спільноти ГО «Варта-1» повідомили, що 25 січня близько 22.00 до цієї школи підійшли четверо чоловіків у камуфляжі. Назвавшись працівниками міліції, вони попросили сторожа відчинити двері та впустити їх у приміщення школи для огляду, покликаючись на додаткові заходи безпеки. Охоронець виконав свої функціональні обов'язки і до навчального закладу квартет не пустив. Згодом з'ясувалося, що міліція своїх працівників на такі заходи не скеровувала.

«Після ситуації, яка склалася у 91-й школі, управління освіти видало наказ "Про посилення заходів безпеки у навчальних закладах м. Львова". Також було посилено чергування адміністрації та педагогічних працівників у навчальних закладах міста», — відзвітувалася в.о. начальника управління освіти Львівської міської ради Зоряна Довганик.

 

Люди в камуфляжі можуть бути ненав'язливими чи невпізнаними, а часом вони використовують чужі ідеї для створення гучного інформаційного приводу. Наприклад, громадські активісти, учасники Майдану та сотень Самооборони влаштували у Львові «народну люстрацію» заступників керівників ПАТ «Львівтрансгаз».

 

Зранку активісти увірвалися до адміністративної будівлі підприємства, де керівництво якраз говорило в селектор. Далі починається «кіно». Активісти виставили вимогу до заступників директора УМГ «Львівтрансгаз» написати заяви на звільнення. Одному з них вдалося зникнути з кабінету, де йшла нарада. Заступникам Роману Сендезі (син екс-голови Львівської ОДА Олександра Сендеги) та Євгену Грабовецькому пощастило менше. Перше безпосередньо в кабінеті вони відмовилися писати заяви на звільнення за власним бажанням, тоді їх переконливо попросили вийти назовні. На вулиці полонені таки відповідні заяви написали, і після того люди в камуфляжі таки запхали їх у сміттєві баки.

 

«Смітникова люстрація» набуває ознак епідемії

 

Потім трапився інцидент в селі Хриплин на Франківщині, де люстрованим через занурення у смітник став місцевий голова пан Качмар. Зробили то бійці «Правого сектору». Причина в тому, що голова протягом кількох сесій саботував ухвалення рішення про виділення земельних ділянок воїнам АТО. Місцевий лідер ПС Василь Абрамів прокоментував ситуацію таким неоднозначним дописом у соцмережі:

«Я просто був вражений, що таке могло відбуватися на моїх теренах, це просто саботаж та підрив нашої перемоги над ворогом. Хлопцям, які власним життям та відвагою захищали нашу землю, за це нема ніякої шани. Думаю, що після нашого приходу сільський голова Качмар швидше візметься за це питання…»

 

Незабаром балаклава, камуфляж і причетність до «Правого сектору» стануть індульґенцією для реалізації хуліганських дій. Клацни на знимку — буде відео

 

На вихідні ситуація повторилася в Богом і людьми забутій Турці, де аґресивні активісти теж запхали в сміттєвий бак самого мера міста Юрія Касюхнича, а згодом оголосили йому недовіру за систематичне зловживання службовим становищем. 

 


В Турці перебулися без камуфляжу, берців, балаклав

 

02.02.2015