Довга чорна смуга

Не можна опускати руки навіть такої страшної зими, як ця, бо буде весна — тепла і мирна.

 

Трагедії тижня

 

Після розстріляного під Волновахою автобуса з мирними громадянами здавалося, що терористи і росіяни досягли межі дозволеного навіть у гібридній війні. Але потім стався розстріл зупинки в Донецьку, де наволоч перевершила саму себе в цинізмі, а потім ті самі двоногі тварини обстріляли житловий масив у Маріуполі. Все це тягне на воєнний злочин, але хто ж судитиме тварину, до якої тільки дуже згодом дійшло, що вона накоїла? Коли дійшло (найімовірніше, маякнули з Москви і вислали партитуру), то терористи почали белькотіти про «то не ми, то хунта звірствує». Історія з «Боїнґом» нічого не вчить, бо нема кого вчити.

 

В жінок сліз, а в чоловіків злого мату вже бракує після згадки про Росію, яка знову зібралася висилати «гуманітарний конвой».

 

Знову пригадується теорія Чезаре Ломброзо, який вивчав фізіономії злочинців

 

Саміт тижня

 

У швейцарський Давос з'їхалися вершки «золотого мільярду» і ті, хто хотів би розширити коло обраних, які добре і реґулярно харчуються, пересуваються у тому, в чому хочуть, і можуть провадити дискусію з АКС за допомогою моментального бомбокидання. Українська делеґація виглядала в Альпах як звичайно, бо нас туди кличуть споконвіку і, цілком можливо, на те, щоб ставити чемним бюрґерам за приклад того, як робити можна, але не варто. Так було і за Кучми, нічого не змінилося за двох наступних Вікторів.

 

Порошенко, на відміну від попередників, володіє англійською мовою, але навряд чи найвдалішим PR-ходом команди президента України було те, як Петро Олексійович демонстрував кавалок обшивки розстріляного автобуса. Це було емоційно і переконливо, але в Давосі збираються прагматики, які, може, й перейнялися проблемами далеких сусідів, що навчилися щебетати в мікрофон не тільки солов'їною, а й загальнозрозумілою для цивілізованого світу мовою, але тут працює тільки раціоналізм. Тепер потенційний інвестор не сім, а дев'яносто два рази подумає, чи мати справу з економікою країни, на території якої стріляють не в тарілочки, що вилітають на стенді, а в живих людей.

 

А візит голови Національного банку України Гонтарєвої в Давос був геть не дуже продуманий. Не варто виглядати тінейджером в середовищі дуже дорослих людей, які звертають увагу на все, навіть на випацькані уґґи.

 

Востаннє так швейцарців дивував пастор Шлаґ, який тягнув на своїх ногах лижви

 

Прем'єр тижня

 

Арсеній Яценюк далі бавитися в нарощування м'язів. «Куля в лоб» у його виконанні на Майдані вже стало афоризмом навіть для учнів середніх класів і водіїв маршруток, але тепер цього замало для підтримання статусу мачо, до якого Арсеній Петрович прагне. Прем'єр-міністр акцентував свою діяльність на силовому блоці і загальній безпеці громадян, а головними тезами його були «посилення охорони стратегічних об'єктів та місць масового скупчення громадян», «створення мобільних груп для реакції на техногенну катастрофу» і запровадження посиленого режиму патрулювання по всій країні. Його підлеглі кивали головами і в унісон дуже переживали за те саме, що й шеф.

 

Аґресивність не пасує вкрай пацифістській зовнішності прем'єра, але він старається

 

Міст тижня

 

Відповідні структури мали б дуже пильнувати Запоріжжя і всі довколишні степи довкола Дніпра та інших річок, що там течуть, але в нас традиційно розумні, коли вже щось стається. Останній (саме останній, а не крайній, бо тепер цим словом заміняють використане, аби чогось не сталося) терористичний акт стався на південному сході Запорізької області, де диверсанти не лише перетворили на макарони колію, а й перекинули купу вагонів, які везли залізну руду в Маріуполь, де меткомбінатів навіть більше, ніж у самому Запоріжжі.

 

В обласному центрі, який має на своїй території ДніпроГЕС, міліція оперативно і вдало ловила зловмисників, які «мінували» мерію і стріляли по цій установі з пістолета. Тепер виявилося, що зберегти набагато важливіший об'єкт компетентним органам поки що не вдається.

 

Колись біля кожного поважного шляхопроводу стояли діди з ППШ, і навіть вони могли б нейтралізувати бандитів. А так… «Маємо те, що маємо»

 

27.01.2015