Згадуємо дев'яності

Людство пережило «проблему 2000» і Міленіум, «ситі нульові» і з різним успіхом копирсається в другому десятилітті третього тисячоліття. А на наших теренах актуальні «ліхіє 90-є».

 

У Львові ще не пізнього вечора і на не геть зацофаній вулиці застрелили бізнесмена. Експерти розповідають про переділ сфер впливу і про те, ким був 56-річний Фелікс Вроцлавський, повідомляють також про смертельну зброю, якою цим разом став пістолет-кулемет «Скорпіон».

 

Ветерани згадують, як круто розстріляли в 1994 році дуже авторитетного в кримінальних колах Завіню (Ореста Завінського) під вікнами власної квартири, і хитають головами на тему «от тоді часи страшні були і в норковій шапці ходити було небезпечно».

 

 

Насправді часи непевні всюди і завжди, бо Єва зірвала яблуко, а Адам на нього спокусився. І в «нульових» були розстріли, які ніхто і ніколи не розкриє. Наприклад, наймасовішу стрілянину в стилі Квентіна Тарантіно влаштували на львівській Майорівці невідомі в 2001 році. Тоді загинув Артур (Артур Козьмін), п'ятеро його тілоохоронців і мати представника кримінального світу. Степана Сенчука, який свого часу навіть очолював Львівську облдержадміністрацію, застрелили в 2005 році, коли перший Майдан привів на президентство Віктора Ющенка. До речі, під час того фестивального Майдану, кажуть, його охороняли, зокрема, бойовики з галицьких бандформувань, і чи не найбільше серед них було львівських. Тож не варто «ідеалізувати» часи двадцятирічної сивої давнини, коли вода була мокріша, а каша масніша.

 

Продовжуючи кримінальну тематику, констатуємо, що від тих часів, крім всього іншого, здешевшали наркотики. Історія із завжди спокійного Тернополя: міліціянти вісім місяців пантрували за зловмисниками, які торгували труткою, затримали харцизяк на гарячому і виявилося, що ближнім своїм тернополяни підганяли, крім вже майже рідної для наших теренів марихуани, ще й амфетамін. За даними міліції, за грам порошкової суміші зловмисники заробляли середньо 250–300 грн. В доісторичному минулому провінційний Тернопіль мало знав про хімічні витребеньки для золотої молоді і труїлися там переважно маковим «компотом».

 

 

Ще в тому файному місті примудряються кваліфіковано дурити навіть працівників банків. Як кажуть тернопільські міліціянти, до кантора підійшов у розпал робочого дня чоловік і попросив обміняти три банкноти по 200 євро. Далі сюжет закручується не як в Тарантіно, але також цікаво.

«Гроші викликали у касирки підозру, вона майже 20 хвилин сканувала їх на пристрої, призначеному для оперативної перевірки грошових знаків. Однак сканер однозначної відповіді не дав — лише деякі ознаки захисту не відповідали вимогам», — зазначили у міліції.

Зрештою касир вирішила провести операцію купівлі-продажу валюти і в обмін на 600 євро видала чоловікові майже 12 тисяч гривень. Проте наприкінці робочого дня сумніви щодо справжності підозрілих банкнот у працівниці банку посилилися. Управлінці відділення повідомили про випадок міліцію, а гроші скерували для перевірки у Нацбанк. Внаслідок експертизи, здійсненої в департаменті грошового обігу Національного банку, підтверджено, що банкноти підроблені. Вміють люди, коли хочуть.

 

В 90-х «втюхати лоху» євро було трудно, через те що їх не існувало (другу за популярністю в світі валюту запустили в експлуатацію тільки 1 січня останнього року того десятиліття), а найвищим пілотажем було «розвести» туриста з якихось сонячної Караганди чи Сиктивкара за допомогою купонів чи старих (ще не деномінованих) злотих. Недалекому гостю папірці втулялося за курсом один до одного, і він ще якийсь час був переконаний, що проміняв свої рублі на серйозну валюту, за яку зараз скупить пів-Галичини, бо чоловік, який змастирив йому ті гроші, мав таке чесне лице і розповідав про максимально райдужні фінансові перспективи.

 

В Евросоюзі, якщо ви платитимете в крамниці або кнайпі такими купюрами, то можете зацікавити поліцію

 

І зовсім погане майбутнє вимальовується у леґендарних «кроліків». «Правий сектор» Дрогобиччини разом з «Автомайданом» та іншими патріотичними організаціями Стебника, Дрогобича і Трускавця не дали відбутися концерту Володимира Данильця та Володимира Моїсеєнка.

Активісти домоглися у місцевої влади Трускавця заборонити виступ, бо коміки, на їхню думку, паплюжили українську мову і занадто часто виступали в Росії.

Як варіант «кролікам» можна поїхати десь ближче до зони проведення АТО і «замолювати гріхи». Тільки нехай не показують свою репризу про українського і російського прикордонників, які перше сваряться, а потім досягають консенсусу за допомогою, ясна річ, горілки і сала. Зараз такі діалоги неактуальні.


Тепер артистів не прийматимуть в Україні, бо вони москалі, і відповідно не прийматимуть в Росії, бо — хохли

 

26.01.2015