Зовсім неспокійний тил

За мирних часів страйк освітян вже би став сенсацією, але коли стріляють і підривають, то хто б звертав увагу на вчителів.

 

Плакати з написами «Яценюку — зарплату вихователя», «Освітянам гідну зарплату» тримали педагоги під стінами Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Поводилися чемно, констатували, що на сьогодні зарплатня українського вчителя найменша в Європі. Навіть учителі Болгарії — найбіднішої країни Євросоюзу — отримують за годину вдесятеро більше: 8 доларів.

 

Зі слів голови Івано-Франківської профспілки працівників освіти Ганни Гривнак, ця акція спрямована проти ініціативи уряду щодо скасування доплат, які ґарантує вчителям та вихователям стаття 57 Закону України «Про освіту». Активістка констатувала:

«Сьогодні влада хоче забрати у нас усі надбавки: за класне керівництво, на оздоровлення, за стаж, щорічну винагороду. Якщо це забрати у вчителя, то йому залишиться хіба що заплатити комунальні послуги, купити аспірин — і все».

 

Голодні вчителі розумному, доброму і вічному не навчать

 

Подія мала би бути резонансною, але не на Франківщині і не тепер, бо там зворохобила всіх інформація про те, що неподалік села Микуличин виявлено п'ять тіл з вогнепальними пораненнями — трьох малих дітей, чоловіка та жінку. Поруч з тілами лежала мисливська рушниця. Міліціянти сушать голову над тим, як і чого таке трапилося.

 

В Тернополі не все так драматично, але 19 осіб до лікарні з гострим кишковим отруєнням потрапили. Потерпілі кажуть, що купували і вживали кондитерські вироби в різних районах міста. Виробника, який спричинив серйозні неприємності громадянам, міліція вже вирахувала і веде свою роботу.

 

А Львів вирізнився одразу двома дуже неприємними несподіванками. Глупої ночі невідомі зловмисники підірвали двері супермаркету, щоб дістатися до нутрощів банкомату. Операцію вони успішно провалили, але те, що їх ще не піймали, бешкетників мусить тішити. Міліція не любить, коли вибухами псують звітність, і шукає ретельно.

 

Якщо зі злодіями все зрозуміло, то що хотів скоїти невідомий, який з травматичної зброї обстріляв маршрутку, — сам тільки Бог знає.

 

Три постріли, паніка, майже бойові дії

 

22.12.2014