Від поліграфа до порнографії

Ефектним було те, як працівники Жидачівського целюлозно-паперового комбінату перекрили спершу під'їзди до Львівської облради, а відтак в'їзд у Жидачів на напрямку Стрий–Тернопіль. Люди ходили пішим переходом і пропускали лише машини швидкої допомоги. Протестувальники вимагали виплатити їм заборговану зарплатню й відновити роботу підприємства, яке не працює від середини вересня (а від серпня люди не отримують грошей). Хоча підприємство офіційно не закрили і робітників ніхто не звільняє. Кажуть, їм нібито мали б нараховувати 2/3 ставки, втім грошей ніхто не отримував.

 

Так невдоволені стояли під стінами Львівської ОДА, а потім плавно перейшли на власну територію, де влаштували транспортний колапс

 

Майже одночасно з тим, що коїлося під стінами «львівської сільради» (так місцеву ОДА називають ще з минулого тисячоліття), виконувач обов'язків голови ЛОДА Юрій Турянський заявив, що викликає міського голову Львова Андрія Садового на «двобій», а саме: запропонував разом пройти випробування детектором брехні.

«Я готовий разом з Андрієм Івановичем пройти детектор брехні. Я, наприклад, щирий і відвертий перед вами. Якщо Андрій Іванович згоден, сідаємо разом, і задають йому питання і мені питання — ми відповідаємо. Тоді ми будемо чистими перед суспільством», — зазначив Юрій Турянський.

 

Чиновнику спало на думку таке після аналізу розслідування журналістів (котрих він вважає близькими до Садового), з якого випливає, що Турянський може бути причетним до діяльності компаній, контрольованих Сергієм Курченком та Артемом Пшонкою. Керівник ЛОДА вважає цю інформацію неправдивою, однак до суду не подаватиме, мовляв, не має на це ні часу, ні грошей.

 

До чого тільки не будеш готовий, аби визнати себе невинуватим

 

Крім пікетів упосліджених та обіцянок сильних світу цього, трапляються події, від яких хочеться сісти і закурити. Виявилося, що конче треба підписати угоду про співпрацю у сфері туристично-рекреаційної галузі між департаментом міжнародного співробітництва та туризму Львівської ОДА й департаментом розвитку інфраструктури, транспорту та туризму Тернопільської ОДА. Це і було зроблено.

 

В угоді, зокрема, зазначено про: сприяння розвиткові співпраці у сфері туристично-курортної галузі між двома областями; обмін інформацією щодо туристично-курортних ресурсів реґіонів, контактів туристичних підприємств та закладів харчування; розвиток виставкової діяльності реґіонів через співпрацю в організації та участь у виставкових заходах туристично-курортної сфери тощо.

 

Цей документ конче потрібний, бо між двома містами комунікації немає жодної, а туристи, які приїздять до Тернополя, не знають про існування Львова, і навпаки.

 

Хоча у «файному місті» стаються трафунки, які когось мають тішити. Тамтешні працівники відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, викрили місцевого мешканця, який через Інтернет поширював порнографічну продукцію.

«Сорокарічний чоловік скачував порноконтент з Інтернету, а потім записував на DVD. Оголошення про продаж дисків з "полуничкою" чоловік розміщував у мережі. Спокушалися на товар теж здебільшого жителі Тернопільщини», — розповіли у міліції. Дії підозрюваного кваліфікували за ст. 301 Кримінального кодексу України — ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів. Санкція статті передбачає відповідальність від штрафу і до 12 років позбавлення волі. Громадянину правопорушнику для того, аби довести правоохоронців до повного задоволення, можна було ще переписувати порно на відеокасети або робити аудіозапис на вінілі.

 

01.12.2014