Росія стрімко втрачає симпатію США

Російське «перезавантаження», яке заповідав американський президент Барак Обама на початку своєї першої каденції, зазнало цілковитого краху. І справа не лише у політичних конфронтація через Тихий океан, Росія нині для американських громадян стала однією з найменш симпатичних держав світу.

 

 

Ні, на самий кінець «списку любові й ненависті» Російська Федерація ще не скотилася. На щастя для Москви ще існують такі країни, як Північна Корея й Іран. Причому, Тегеран в очах пересічних американців зараз демонструє позитивну динаміку, як засвідчує соціологічне дослідження, проведене на початку лютого Американським інститутом дослідження громадської думки Ґеллапа.

 

Отже перше місце серед нелюбих американцями країн зайняла КНДР. Лише 11 відсотків громадян Сполучених Штатів мають про пхеньянський режим позитивну думку. Падінню прихильності посприяла, по-перше, ескалація конфлікту з Південною Кореєю, спровокованого північнокорейським лідером Кімом Ченом Ином. По-друге, Пхеньян почав погрожувати військовим ударом Сполученим Штатам. По-третє, КНДР провела чергове, вже третє ядерне випробування. А по-п’яте, у Кіма Чена Ина не здригнулася рука стратити власного вуйка Чана Сона Тека, котрий був не лише його родичем і ментором, він ще й був фактично другою особою у пхеньянській владній ієрархії. По-шосте, багато американці шоковані порушенням прав людини в Північній Кореї. Згідно з оприлюдненим нещодавно звітом Комісії ООН з прав людини, в країні продовжують чинитися тяжкі порушення і знущання з людської гідності. В північнокорейських таборах перебуває понад 120 тисяч політичних в’язнів. У країні все ще виконуються смертні вироки за доволі сумнівні з погляду західного права злочини.

 

Водночас Південна Корея значно покращила свій «симпатичний» статус, нині аж 64 відсотки американців відгукуються про неї позитивно. А 53 % громадян США вважають конфлікт між Північною та Південною Кореями критичною загрозою американським інтересам на найближче десятиліття.

 

Іран, котрий донедавна був «фаворитом нелюбові» нині пересунувся на передостаннє місце. Очевидно покращити становище Тегерану допомогло нове керівництво на чолі з президентом Хасаном Рухані, обраним у серпні 2013 року.  Адже нарешті Заходу вдалося провести з Іраном успішні перемовини щодо згортання іранської ядерної програми. Це своєю чергою посприяло тому, щоб іранська нафта поступово виходила на світові ринки.

 

Поки що про Іран позитивно мислить лише 12 відсотків американців, але це аж на три відсотки більше, ніж торік. І скоріш за все, позитивна динаміка зберігатиметься, принаймні до того часу, допоки Тегеран не накоїть чергових дурниць.

 

А от країна, щодо якої динаміка прихильності американських громадян останнім часом стала виразно негативною, – це Росія. Хоча Російська Федерація все ще залишається об’єктом симпатії аж для 34 відсотків американців, але це аж на десять відсотків менше, ніж було російських симпатиків минулого року.

 

Динаміка любові-нелюбові американців до Володимира Путіна за останнє десятиліття

 

 

 

Не виключено, що головну роль у падінні російського рейтингу симпатій відіграла Україна. Багато американських політологів нині відкрито говорить про те, що актуальний конфлікт у Києві спровокував передовсім Кремль.

 

Динаміка любові-нелюбові американців до Росії за останнє десятиліття

 

 

Ще у когорті «нелюбих» американцями перебуває низка мусульманських країн: Афганістан, Ірак, Лівія, Пакистан і Сірія.

 

Кого ж люблять американці, окрім вже згаданих південних корейців. Найкраща думка у громадян США склалася про канадійців. 93 відсотки американців ставляться до своїх сусідів зі симпатією. Друге/третє місце з 81 відсотком симпатиків поділяють Велика Британія та Німеччина.

 

Опитування проводилося телефонічно 6-9 лютого 2014 року. У ньому взяли участь 1023 громадян віком не менше 18 років з усіх 50 американських штатів.

20.02.2014