Швидше, вище, дурніше

Все, що коїться нині в Україні, має «майданний» підтекст. Щоправда, іноді процес розбавляють змаганнями в Сочі.

 

Ясна річ, що будова барикад мала дотичність до такого виду спорту, як важка атлетика, проте тягання залізяк не входить у нормативи зимової олімпіади. Але навіть попри те, що на світових борнях, які нині вперше відбуваються в субтропіках, з'явилися нові види, їх можна було б доповнити вже згаданими барикадами або тим, що запропонували тернополяни. Доповнити виключно в рамках факультативу. Як в Тернополі, де  відбулися  змагання у «революційному» стилі, як альтернатива сочинській олімпіаді. Серед них — метання бруківки на влучність, перенесення потерпілого на ношах, перекочування та біг з автомобільними шинами і навіть розбір-збір автомата Калашникова. Останній вид спорту мав символізувати дружбу між українцями і росіянами як правонаступниками Калашникова.

 

Такі рухи зворушать кожного революціонера і водія

 

Але коли забава у файному місті закінчилася, стало відомо, що на Тернопіллі працюють такі міліціянти, що їх вже можна в кіно знімати. Слідкуємо за процесом: київську мерію опозиція звільнила, про що було написано якісь документи; за пару годин приміщення погромили невідомі орки і вкрали оргтехніку; ця техніка вже наступного дня, за повідомленням міліції, з'явилася в селі Гусятинського району Тернопільщини. Техніка — це чотири системні блоки, п'ять моніторів та клавіатура з інвентарними номерами Київської міської держадміністрації. Щось у цьому виді спорту не складається, бо запхати стільки «жиліза» в машину можна, але довезти тойво всьо, як кажуть на Тернопіллі, минаючи недобрих міліціянтів… Скоріше ДАІвець подарує свою паличку «автомайданівцю», ніж можна повірити в такі чудеса.

 

Хоча в чудеса треба вірити. Особливо в чудеса від міліціянтів. Наприклад, Рівненське ГУ МВС почало тестувати електронну систему «ДІМ» — «Дільничні інспектори міліції», що дає змогу мешканцям написати та зареєструвати заяви до правоохоронців через Інтернет. Залишити заяву чи повідомлення для правоохоронця можна, зайшовши на офіційну сторінку МВС та обравши на мапі свій дільничний пункт — вони позначені зеленим кольором. Червоним промарковано розділ розшук людей. Наступним кроком буде спілкування з дільничими через «аську», потім підтягнуться соціальні мережі, і запанує в світі спокій та клацання клавіатури. Щіпачі і фармазони мусять обов'язково вигадати щось на противагу міліційної ініціативи і замутаборити власний фейсбук.
 

Проте поки що ми залишаємось у звичних українських буднях, коли спортсмени ходять на концерти і там закликають зриватися в революційному пориві. Так сталося у Львові, де соліст групи «Тіні Сонця», яка нещодавно співала на столичних барикадах, заробив в голову від громадянина, що нібито представляє «Правий сектор». Самі радикали перше казали, що то не з їх шеренг вигулькнуло таке нещастя, а потім вибачилися перед музиками. Відео з кодовою назвою «Революцію без розбитих носів не зробиш» дивіться тут.

 

Але Тернопіль таки на першому місці, бо він подарував Україні народного депутата Ярослава Сухого.  Це відео ми навіть коментувати не будемо — самі дивіться і дивуйтеся...

 

18.02.2014