18:40 Україна та США розглядають можливість укладення угоди щодо закупівлі озброєння одна в одної, повідомив Зеленський. За словами президента, США зможуть купувати українські дрони, що випробувані у воєнних умовах, а Україна натомість зможе купувати американське озброєння.
18:05 Велика Британія та Німеччина підписали договір про дружбу та двостороннє співробітництво між обома країнами, пише BBC. Зазначається, що це найбільша угода між Лондоном та Берліном з часів закінчення Другої світової війни у 1945 році. "Кенсінгтонський договір" насамперед зосереджений на політиці безпеки: дві держави домовилися про тіснішу співпрацю в проєктах озброєння, про військову взаємодопомогу, поглиблення взаємодії розвідувальних служб тощо.
17:30 Зеленський анонсував оновлення українського дипкорпусу, повідомляє пресслужба президента.
"Завтра продовжимо переформатуванням сектору безпеки. В понеділок оновимо корпус української дипломатії – разом із міністром закордонних справ готуємо відповідні зміни".
16:55 США повідомили Швейцарії, що постачання замовлених систем Patriot для країни надійдуть із затримкою – на користь України, повідомили у швейцарському уряді.
16:20 Верховна Рада призначила експрем’єр-міністра Дениса Шмигаля міністром оборони, повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк. За відповідне рішення проголосували 267 нардепів.
15:45 Верховна Рада підтримала призначення 13 нових міністрів в Кабінет Міністрів України, повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк. За відповідне рішення проголосували 253 нардепи, 13 – проти. Парламент погодив такі призначення:
Михайло Федоров – перший віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації;
Олексій Кулеба – віцепрем'єр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад і територій;
Тарас Качка – віцепрем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції;
Матвій Бідний – міністр молоді і спорту;
Герман Галущенко – міністр юстиції;
Світлана Гринчук – міністерка енергетики;
Наталія Калмикова – міністерка у справах ветеранів;
Ігор Клименко – міністр внутрішніх справ;
Оксен Лісовий – міністр освіти та науки;
Віктор Ляшко – міністр охорони здоров'я;
Сергій Марченко – міністр фінансів;
Олексій Соболєв – міністр економіки, екології та сільського господарства;
Деніс Улютін – міністр соціальної політики, сімʼї та єдності.
15:10 США отримали розпорядження якнайшвидше доправити озброєння в Україну і тісно координують ці поставки з Німеччиною, повідомив командувач Об’єднаних сил НАТО у Європі Алексус Гринкевич.
"Я не буду вдаватись у подробиці і розкривати росіянам точні кількості озброєння і коли воно прибуде в Україну. Але те, що я можу сказати, – ми отримали розпорядження доправити озброєння якомога швидше, і ми тісно співпрацюємо з німецькою стороною".
14:35 Німеччина готова профінансувати дві системи Patriot для України, пише Суспільне з посиланням на міноборони Німеччини.
14:00 Словаччина ніколи не підтримає відмову ЄС від російського газу і просить відкласти санкції, повідомив прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо у відкритому листі до президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
"Словацька Республіка ніколи не підтримає REPowerEU в питаннях постачання газу, оскільки це зашкодить словацьким домогосподарствам та економіці й ще більше знизить конкурентоспроможність усього Європейського Союзу. Подаючи цю пропозицію, Європейська комісія грубо ігнорує політичний мандат, затверджений Європейською радою. Моя позиція як прем'єр-міністра Словацької Республіки з цього питання є послідовною і не повинна нікого дивувати".
13:25 Президент України Володимир Зеленський підписав указ про призначення Ольги Стефанішиної спеціальною уповноваженою президента України з питань розвитку співробітництва зі Сполученими Штатами Америки, зазначивши:
"У цьому статусі Ольга працюватиме, щоб не втрачати темпу у відносинах з Америкою, поки тривають всі належні процедури погодження з Вашингтоном її кандидатури на посаду Посла України в Сполучених Штатах".
12:50 В рамках репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 1000 загиблих військовослужбовців, повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
12:35 Керівник Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко спростував інформацію про прорив російських військ на сході та в Сумській області.
11:55 Верховна Рада призначила Юлію Свириденко на посаду прем'єр-міністра України. За її кандидатуру, внесену президентом Володимиром Зеленським, на засіданні парламенту в четвер проголосували 262 народні депутати. Свої голоси в підтримку призначення Свириденко віддали 201 народний депутат фракції "Слуги народу", 10 депутатів групи "Відновлення", 12 депутатів групи "За майбутнє", 15 депутатів групи "Довіра", а також 13 позафракційних депутатів і один – з фракції "Голос". Фракція "Європейської солідарності" одноголосно проголосувала проти призначення Свириденко, фракція "Батьківщини" утрималась від голосування.
Свириденко народилася у 1985 році. Закінчила Київський національний торговельно-економічний університет та здобула ступінь магістра за спеціальністю "менеджмент антимонопольної діяльності".
Кар’єру розпочала 2008 року в приватному секторі. З 2015 року працювала на керівних посадах у Чернігівській обласній державній адміністрації: очолювала департамент економічного розвитку, обіймала посаду першого заступника голови Чернігівської облдержадміністрації, а з липня по грудень 2018 року виконувала обов’язки голови ОДА.
У вересні 2019 року призначена на посаду заступника міністра, а з липня 2020 року – першого заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
22 грудня 2020 року призначена заступником керівника Офісу президента України.
З 4 листопада 2021 року займала посаду першого віцепрем'єр-міністра України – міністра економіки України.
11:05 Через несприятливі метеоумови (гроза, сильний вітер) – на ранок повністю або частково були знеструмлені 24 населені пункти у трьох областях, повідомили в Укренерго.
11:00 Споживання електроенергії знизилось, повідомили в Укренерго. Станом на 09:30 воно було на 5,8% нижчим, ніж у цей же час попереднього дня, у середу. Причина – спадання спеки у більшості регіонів України.
Вчора добовий максимум споживання був зафіксований вдень. Він був на 2% вищим, ніж попереднього дня – у вівторок, 15 липня.
10:10 Вночі (із 20:30) росіяни атакували 64 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків Курськ, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ РФ (59 із них – шахеди).
Основний напрямок удару – Дніпропетровська область.
За попередніми даними, станом на 08:30 протиповітряною обороною збито 36 ворожих БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі та сході країни. Крім того, 5 дронів-імітаторів локаційно втрачені/подавлені РЕБ – разом 64%.
Зафіксовано влучання 23 БпЛА у 5 локаціях.
За минулі сім днів було збито 856 із 1603 запущених по Україні БПЛА, ще 557 локаційно втрачені (разом – 88%).
10:00 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:
Порівняно зі всією наявною у військах на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:
322,8% танків (з них 0,5% за минулий тиждень),
132,6% бойових броньованих машин (з них 0,1% за минулий тиждень),
987,9% артилерійських систем (з них 8,9% за минулий тиждень),
129,4% РСЗВ (з них 0,3% за минулий тиждень),
85,1% засобів ППО (з них 0,3% за минулий тиждень),
33,7% літаків (з них 0% за минулий тиждень),
38,0% гелікоптерів (з них 0% за минулий тиждень).
09:40 В уряді Німеччини не змогли підтвердити заяву президента США Дональда Трампа про те, що системи протиповітряної оборони Patriot уже доставляються до України.
09:30 Російські війська вночі атакували безпілотниками Дніпропетровську область, одна людина загинула, десять поранено, повідомив голова ОВА Сергій Лисак. В Дніпрі, крім вбитого, п'ять поранених, пошкоджено підприємства.
09:15 Інтенсивність російських ракетних та авіаційних ударів по позиціях наших військ та населених пунктах (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
09:10 Інтенсивність російських атак (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
09:05 Інтенсивність російських атак на різних напрямках (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):
08:55 Підсумкова інформація Генерального штабу ЗСУ про минулу добу російського вторгнення:
Загалом протягом минулої доби зафіксовано 160 бойових зіткнень.
За уточненою інформацією, вчора загарбники завдали по території України одного ракетного та 78 авіаційних ударів, застосували дві ракети та скинули 125 керованих авіаційних бомб. Крім цього, залучили для ураження 4150 дронів-камікадзе та здійснили 5662 обстріли позицій наших військ і населених пунктів, зокрема 102 – з реактивних систем залпового вогню.
Агресор завдавав авіаударів, зокрема по районах населених пунктів Ободи Сумської області; Добропілля Донецької області; Білогір’я, Успенівка, Новоандріївка, Плавні Запорізької області; Козацьке Херсонської області.
За минулу добу авіація, ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили 12 районів зосередження особового складу, озброєння й військової техніки противника.
На Північнослобожанському і Курському напрямках з початку доби українські воїни відбили 21 штурмову дію окупантів. Крім того, ворог завдав 13 авіаційних ударів, скинувши 33 керовані бомби, а також здійснив 340 обстрілів позицій наших військ і населених пунктів, зокрема сім – із реактивних систем залпового вогню.
На Південнослобожанському напрямку противник 13 разів штурмував позиції наших підрозділів у районах Вовчанська, Зеленого, Строївки та в бік Кудіївки.
На Куп’янському напрямку за добу відбулося три атаки окупантів. Сили оборони відбили штурмові дії противника в районах населених пунктів Кіндрашівка, Синьківка та Загризове.
На Лиманському напрямку ворог атакував 22 рази, намагаючись просунутися вперед поблизу населених пунктів Новоєгорівка, Новий Мир, Надія, Карпівка, Колодязі, Ямполівка, Зелена Долина, Торське та у бік Серебрянки.
На Сіверському напрямку, в районі Григорівки та у бік Виїмки, противник чотири рази атакував позиції наших військ.
На Краматорському напрямку зафіксовано сім боєзіткнень, загарбник атакував у районі Оріхово-Василівки та в бік Білої Гори й Предтечиного.
На Торецькому напрямку ворог здійснив дев’ять атак в районах Щербинівки, Неліпівки, Торецька, Русиного Яру та Олександро-Калинового.
На Покровському напрямку наші захисники зупинили 51 штурмову і наступальну дію агресора у районах населених пунктів Полтавка, Новоекономічне, Миролюбівка, Лисівка, Новоукраїнка, Звірове, Котлине, Удачне, Муравка та Олексіївка.
На Новопавлівському напрямку ворог 22 рази атакував наші позиції у районах населених пунктів Піддубне, Мирне, Вільне Поле, Воскресенка та Зелене Поле.
На Гуляйпільському, Оріхівському та Придніпровському напрямках, минулої доби, окупанти наступальних дій не проводили.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.
Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі й техніці та активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу.
Загалом минулої доби втрати російських загарбників становили 1190 осіб. Також українські воїни знешкодили чотири танки, бойову броньовану машину, 43 артилерійські системи, засіб протиповітряної оборони, 250 безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня та 154 одиниці автомобільної техніки окупантів.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
08:00 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:
• Кремль повторно використовує кілька давніх інформаційних наративів, зокрема про ядерну загрозу, в рамках нових зусиль, спрямованих на те, щоб відірвати США від України та НАТО.
• Західні чиновники надали додаткові подробиці про нові зусилля США з озброєння України.
• Вночі з 15 на 16 липня російські війська провели серію ракетних і безпілотних ударів по Україні, зосередившись на українській енергетичній інфраструктурі.
• 16 липня Верховна Рада України прийняла відставку прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, розпустивши чинний уряд України.
17.07.2025