Зокрема рекомендується «розпалювати напруженість між адміністрацією Трампа та іншими країнами» а також «продовжувати зусилля Москви з демонтажу української держави».
Розвідці однієї європейської країни вдалося отримати документ, підготовлений для Кремля аналітичним центром, який тісно співпрацює з П'ятою службою ФСБ, що курує операції в Україні. Про це повідомляє газета The Washington Post. Документ з’явився за тиждень до перемовин між Росією і США в Ер-Ріяді 18 лютого. Згідно з ним, Росія повинна працювати над послабленням переговорної позиції США щодо України, «розпалюючи напруженість між адміністрацією Трампа та іншими країнами, одночасно продовжуючи зусилля Москви з демонтажу української держави».
У документі плани Трампа досягти миру за 100 днів названо «нереалістичними», а мирне вирішення «кризи в Україні» – «неможливим до 2026 року».
Також відкидаються будь-які плани відрядження миротворців до України, як пропонували деякі держави Європи, і наполягається на визнанні суверенітету Росії над захопленими нею українськими територіями. На думку авторів документа, без визнання захоплених територій російськими війна може початися знову – наприклад, за наступної адміністрації США. Вони наполягають не тільки на визнанні російського суверенітету над окупованими територіями, а й на створенні буферної зони на північному сході України на кордоні з Брянською та Бєлгородською областями, а також демілітаризованої зони в південних українських регіонах поруч із Кримом. Ця зона мала б охоплювати також Одеську область. Можливі поступки України – наприклад, відмова від членства в НАТО і проведення виборів, у яких можуть брати участь проросійські партії, – називаються «недостатніми».
«Насправді нинішній київський режим не може бути змінений зсередини країни. Необхідний його повний демонтаж», – цитує газета документ.
Видання пише, що деякі дії Москви наприкінці лютого цілком відповідають пропозиціям з документа. Так, 24 лютого Путін запропонував США спільно освоювати родовища рідкісноземельних металів на захоплених українських територіях, а на перших зустрічах із представниками нової американської адміністрації Росія фокусувалася на відновленні дипломатичної інфраструктури. Про це йшлося в цитованому газетою документі.
13.03.2025