848-й день війни Росії в Україні. Хроніка

19:55 Вечірнє зведення Генерального штабу ЗСУ:

 

Загальна кількість ворожих атак по всій протяжності фронту з початку доби - 96. Наразі ворог продовжує застосовувати авіацію та атакувати на кількох напрямках. Українські захисники тримають оборону.

На Харківському напрямку протягом дня окупанти скинули уже шість КАБів з території рф, з напрямків Бєлгорода та Шебекіного Бєлгородської області. Бомбардуванню піддано райони Вовчанська, Нескучного та Липців. Безуспішні штурмові дії сьогодні ворог вів у Вовчанську та біля Тихого.

Попередньо, на Харківському напрямку ворог за сьогодні втратив вбитими та пораненими 59 осіб. Ще декілька окупантів здалися в полон, обравши життя, замість безглуздої смерті.

На Покровському напрямку наразі тривають бої в 14 локаціях, зокрема в районах Сокола, Воздвиженки та Новоолександрівки. Напрямок залишається найгарячішим. Також ворог застосовує авіацію. Ворожими КАБами атаковані за сьогодні Євгенівка, Вовче та Нова Полтавка. Загальна кількість атак ворога за добу зросла до 34.

Наші захисники стримують загарбників, завдаючи значних втрат. За попередньою інформацією, за поточну добу окупанти втратили на цьому напрямку 295 осіб, з них 99 – безповоротно. Знищено три бойових броньованих машини, дві гармати, одиницю спецтехніки та наземну станцію керування БпЛА. Пошкоджено три бронемашини та чотири артсистеми противника.

Пообіді, по дві нових безуспішних спроби ворога атакувати побільшало на Курахівському та Придніпровському напрямках. На останньому російські терористи скинули ще й шість керованих авіабомб – постраждали райони Новотягинки, Іванівки та Миколаївки.

На решті напрямків ситуація суттєвих змін не зазнала.

Сили оборони продовжують стримувати ворога та завдавати йому максимальних втрат на всій лінії фронту.

 

 

19:20 США нададуть Україні пріоритет у постачанні ракет для Patriot і NASAMS, заявив радник з комунікацій у сфері нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі. Натомість доставка замовлень до інших країн буде відтермінована.

 

 

18:45 21 червня по всій Україні графіки відключення світла діятимуть з 00:00 до 24:00, повідомляє пресслужба "Укренерго". Зазначається, що з 00:00 до 06:00 і з 13:00 до 23:00 обсяг обмежень буде більшим. Причиною обмежень є масовані атаки росіян по енергооб’єктах.

 

 

18:10 Німецький оборонний концерн Rheinmetall отримав рекордне замовлення на 155-мм снаряди, повідомляє пресслужба компанії. Як зазначається, основним покупцем снарядів стане Німеччина, яка забезпечить частину поставок в Україну; у замовленні також беруть участь країни-партнери Нідерланди, Естонія та Данія.

"Наявну рамкову угоду значно розширили. Наказ спрямований насамперед на збільшення запасів Бундесверу та його союзників, а також на підтримку України в її оборонній кампанії. Постачання планується розпочати на початку 2025 року. Основним покупцем стане Німеччина, яка забезпечить частину поставок в Україну."

 

 

17:35 Єврокомісія й Україна на рік продовжили дію угоди про лібералізацію вантажних перевезень, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

 

 

17:00 Міноборони Німеччини планує замовити понад 100 танків Leopard для модернізації збройних сил країни, пише Spiegel. Зазначається, що вартість замовлення становитиме 2,93 мільярда євро; замовлення буде використано для оснащення як німецької бойової бригади в Литві, так і бронетанкових сил армії в Німеччині.

 

 

16:25 В Одесі пройшла зустріч міністрів "Веймарського трикутника", повідомляє Суспільне. Зазначається, що наступного тижня міністри мають зустрітися в Люксембурзі, де офіційно розпочнуться переговори щодо членства України в ЄУ. В Одесі в ході зустрічі сторони обговорили посилення протиповітряної оборони міста, яке є "найважливішим зерновим хабом для України".

 

 

15:50 Президент Румунії Йоганніс відкликав свою кандидатуру на посаду генсека НАТО. Як повідомляється, на засіданні Вищої ради оборони країни президент Румунії повідомив про відкликання своєї кандидатури на посаду генерального секретаря організації. Водночас Вища рада оборони підтримає прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте на посаді генсека Альянсу.

 

 

15:15 Румунія передасть Україні свою систему Patriot, повідомили в адміністрації президента Румунії за результатами засідання Вищої ради оборони під головуванням президента Клауса Йоганніса.

"Зважаючи на значне погіршення ситуації в Україні внаслідок постійних масованих атак Росії проти цивільних та цивільної інфраструктури, зокрема енергетичної, та наслідків цієї ситуації для регіону, у тому числі безпеки Румунії, члени ради у тісній координації з союзниками ухвалили рішення про передачу системи Patriot Україні.

Цю передачу здійснюють з умовою, що наша країна продовжить перемовини зі союзниками, зокрема стратегічним партнером США, з метою отримання схожої чи аналогічної системи, що закриє потреби захисту національного повітряного простору… Рішення ухвалено на основі глибокої технічної оцінки румунських органів влади, вжито усіх заходів для усунення ризиків створення вразливостей для Румунії… Триватимуть дискусії з союзниками щодо подальшого посилення нашої протиповітряної оборони".

 

 

14:40 Уряд Південної Кореї перегляне свою позицію щодо постачання зброї в Україну, повідомляє Yonhap. За словами радника з національної безпеки Чана Хо Джина, конкретні заходи будуть розкриті пізніше. Агентство зазначає, що зміна політики Південної Кореї щодо ненадання летальної допомоги Україні відбувається на тлі підписання договору про стратегічне партнерство між Північною Кореєю і Росією.

 

 

14:05 США мають намір зупинити всі відкриті замовлення на ракети до систем ППО Patriot до тих пір, поки не будуть задоволені потреби України, пише Financial Times. Повідомляється, що про це рішення Сполучені Штати оголосять незабаром. Як зазначає видання з посиланням на Байдена, п'ять країн погодилися відправити Patriot та інші системи протиповітряної оборони в Україну.

 

 

13:30 Перевага, яку мають зараз невеликі дрони на полях битв, зокрема в Україні, є лише "моментом в історії", оскільки активно розробляються заходи протидії БПЛА, вважає начальник штабу французької армії генерал П'єр Шилль. Вже сьогодні 75% дронів на полі бою в Україні губляться через радіоелектронну боротьбу. Через два роки всі машини французької спільної бойової програми "Скорпіон" стануть системами боротьби з дронами, а їхні можливості виявлення будуть пов'язані з турелями, здатними стріляти ракетами або 40-мм повітряними гранатами. Нині дрони FPV здійснюють близько 80% руйнувань на лінії фронту в Україні, тоді як вісім місяців тому цих систем не було, але за десять років (а може, і за один-два) такої ситуації не буде. Темпи розробки військових дронів означають, що армія не може брати на себе зобов'язання за великими програмами закупівель, оскільки придбані можливості можуть застаріти через п'ять місяців: дрони не можна порівнювати зі 155-мм снарядами, які можна зберігати і які залишаться актуальними через десять років, – армії необхідно знайти "правильну систему в цьому швидко мінливому світі нових технологій".

 

 

13:00 Щоденний рапорт розвідки міністерства оборони Великої Британії:

• Протягом червня 2024 року російські ВПС підтримували тиск на лінію фронту в Україні за допомогою тактичної авіації, тоді як безпілотники-камікадзе продовжували завдавати ударів по глибинних об'єктах інфраструктури та військових цілях, пов'язаних з обороною. Однак у період з 12 по 18 червня російська авіація дальньої дії переключила фокус своїх ударів крилатими ракетами на українські військово-повітряні бази, що майже напевно було викликано фрустрацією від успіхів українських авіаударів, а також, ймовірно, підкреслює занепокоєння Росії щодо майбутнього використання літаків F-16.

• Серія скоординованих українських атак на цілі в Криму призвела до знищення критично важливих елементів російських зенітно-ракетних комплексів класу "земля-повітря" С-300 і С-400. Ці успіхи підкреслюють проблеми Росії щодо захисту об'єктів у Криму, незважаючи на її гордість ними і значні економічні витрати на протиповітряну оборону. Хоча цілком ймовірно, що Москва може швидко замінити системи, подальше виснаження, ймовірно, змусить Росію, якщо вона хоче зберегти щільність покриття своєї системи протиповітряної оборони, залучати обладнання з інших регіонів, як вона це робила раніше. Або ж Росія може бути змушена змиритися зі зменшенням своїх можливостей, піддаючи свої війська в Криму підвищеному ризику.

• Подальші успішні українські атаки на російські аеродроми, з яких проводяться ударні операції, такі як Моздок, Ахтюбінськ і нещодавно Морозовськ, дуже ймовірно, змусять Росію продовжувати політику розосередження авіації далі від лінії фронту. Це майже напевно призведе до збільшення зносу літаків і втоми екіпажів, оскільки збільшиться час вильотів. Ймовірно, що випадкова втрата винищувача-бомбардувальника Су-34 в Північній Осетії на півдні Росії 12 червня була пов'язана саме з цим.

 

 

12:45 Постпреди ЄС погодили 14-й пакет санкцій у відповідь на російську агресію проти України, що передбачає нові заходи, а також посилює дію запроваджених раніше санкцій, закриваючи можливі лазівки. Нові заходи включають заборону на перевалку російського СПГ та план покласти на операторів з Євросоюзу відповідальність за порушення санкцій дочірніми компаніями й партнерами в третіх країнах. Цей пакет буде офіційно схвалено в понеділок на засіданні Ради ЄС із питань закордонних справ.

 

 

12:20 Зранку на території Аскольдової могили в Києві невідома жінка вчинила акт вандалізму на могилах загиблих захисників України – Дмитра Коцюбайла з позивним "Да Вінчі", Андрія Пильщикова з позивним "Джус", а також Павла Петриченка, повідомили в Київській міській прокуратурі. На могилах зірвано та поламано пам'ятні таблички, розбито лампадки та понівечено державний прапор України

 

 

12:00 Верховна Рада України підтримала перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ): законопроєкт №10439 ухвалили в цілому 239 голосами народних депутатів.

 

 

11:40 Спецпризначенці Служби безпеки України нині вночі завдали удару із застосуванням дронів по складу паливно-мастильних матеріалів "Тамбовнефтепродукт" і нафтобазі "Енемська" в Росії, повідомили поінформовані джерела. На цих об'єктах переробляли й зберігали сировину та готову продукцію, яка згодом йшла на потреби російської армії. Після серії влучань дронів СБУ на обох об'єктах розпочалися пожежі.

 

 

11:20 Протягом минулої доби російські війська з різних видів озброєння (міномети, танки, артилерія, РСЗВ, БПЛА, тактична авіація) обстріляли 103 населені пункти на території 13 областей України, підтверджено ураження 199 об’єктів інфраструктури. За попередньою інформацією, є загиблі та поранені серед цивільного населення, кількість жертв уточнюється.

 

 

 

11:00 Інтенсивність російських ракетних та авіаційних ударів по позиціях наших військ та населених пунктах (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):

 

 

10:50 Інтенсивність російських атак (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):

 

 

 

10:35 Підсумкова інформація Генерального штабу ЗСУ про минулу добу російського вторгнення:

Протягом доби на фронті зафіксовано 158 бойових зіткнень.

За уточненою інформацією, за минулу добу ворог загалом завдав по позиціях наших військ та населених пунктах три ракетні удари з застосуванням 3 ракет, 53 авіаційні удари (зокрема скинув 76 КАБів), здійснив понад 4000 обстрілів, 89 із них — з реактивних систем залпового вогню.

За добу, що минула, авіація та ракетні війська й артилерія Сил оборони вразили 12 районів зосередження особового складу, чотири артилерійські засоби, три засоби ППО, станцію РЕБ, радіолокаційну станцію та ще один важливий об’єкт противника.

У підсумку, минулої доби загальні втрати російських загарбників становили 1170 осіб. Також ворог втратив три танки, 18 бойових броньованих машин, 45 артилерійських систем, одну РСЗВ, два засоби ППО, 39 БпЛА оперативно-тактичного рівня, одну ракету, 56 автомобілів та шість одиниць спеціальної техніки.

 

 

10:25 Через наслідки російської атаки на енергетичну інфраструктуру із 11:00 обсяг обмежень електропостачання буде збільшено, повідомили в Укренерго.

 

 

10:00 Оцінка Генерального штабу ЗСУ загальних бойових втрат росіян з 24.02.22 по нині:

 

 

 

 

 

Зі всієї наявної на початок повномасштабного вторгнення в РФ техніки за час війни знищено:

233,7% танків (з них 1,5% за минулий тиждень),

  88,4% бойових броньованих машин (з них 0,6% за минулий тиждень),

318,9% автомобільної техніки (з них 4,7% за минулий тиждень),

456,1% артилерійських систем (з них 7,6% за минулий тиждень),

 99,2% РСЗВ (з них 0,4% за минулий тиждень),

 61,1% засобів ППО (з них 0,7% за минулий тиждень),

 28,8% літаків (з них 0% за минулий тиждень),

 36,6% гелікоптерів (з них 0% за минулий тиждень).

 

 

 

09:45 Візуалізація нинішньої нічної повітряної атаки російських військ.

 

 

 

09:40 На Вінниччині внаслідок ударів з повітря є потрапляння в об'єкт критичної інфраструктуриповідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Борзов.

 

 

09:35 Вночі російські БПЛА завдали масованого удару по об'єктах цивільної енергетичної інфраструктури України, пошкоджено обладнання на об'єктах у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Київській областях, повідомили в Укренерго.

 

 

09:30 В ніч на 20 червня 2024 року російські окупанти завдали удару по Україні, застосувавши ракети повітряного та наземного базування, а також ударні БпЛА типу «Shahed». Всього ворог застосував 9 ракет різних типів та 27 ударних БпЛА:

- 4 крилаті ракети Х-101/Х-555 із літаків стратегічної авіації Ту-95 МС (район пусків – повітряний простір над акваторією Каспійського моря);

- 3 балістичні ракети «Іскандер-М» (із Воронезької області РФ);

- 2 керовані авіаційні ракети Х-59 (із повітряного простору над акваторією Азовського моря);

- 27 ударних БпЛА типу «Shahed-131/136» (район пусків – Приморсько-Ахтарськ РФ).

Атаковано об’єкти критичної інфраструктури.

В результаті протиповітряного бою збито 32 повітряні цілі:

- 4 крилаті ракети Х-101/Х-555 (100%);

- 1 керовану авіаційну ракету Х-59 (50%);

- 27 ударних БпЛА типу «Shahed-131/136» (100%).

Протиповітряна оборона працювала у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Київській, Черкаській, Полтавській та Вінницькій областях.

За минулі сім днів було збито 73 із 75 (97%) запущених по Україні БПЛА.

 

 

 

 

 

09:20 Станом на 06:00 в Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває два російські кораблі, які є носіями крилатих ракет "Калібр", загальний залп становить до 4 ракет, а в Азовському морі дислокується 8 кораблів, три з яких є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 24 ракет, повідомили у Військово-морських силах ЗСУ.

 

 

09:10 Ключові висновки аналізу поточної ситуації від американського Інституту вивчення війни за минулу добу:

• Президент Росії Путін і північнокорейський диктатор Кім Чен Ин 19 червня підписали в Пхеньяні угоду про всеосяжне стратегічне партнерство, яка, ймовірно, частково спрямована на використання військово-технічної співпраці з Північною Кореєю як загрози Заходу, щоб перешкодити подальшій підтримці України. Росія і Північна Корея значною мірою представили цю угоду як доказ їхньої взаємної підтримки в рамках спільної боротьби проти Заходу і сигналізували про те, що вони мають спільну мету — кинути виклик Заходу і нинішньому світовому порядку.

• Путін прагне створити коаліцію дружніх держав з історично теплими зв'язками з Радянським Союзом, щоб виступити в якості альтернативи Заходу і нинішньому світовому порядку.

• Російські урядовці 19 червня оголосили про свій намір призупинити участь Росії в Парламентській асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

• Російське військове командування продовжує підтримувати культуру вседозволеності щодо воєнних злочинів, скоєних підлеглими на полі бою в Україні.

• Російський уряд намагається зняти з себе відповідальність за добре задокументовані порушення міжнародного права щодо поводження Росії з українськими дітьми, звинувачуючи Збройні Сили України та інші силові структури у скоєнні "злочинів" проти дітей.

• Повідомлення управління повітряним рухом з міжнародного повітряного простору над північно-східною частиною Атлантичного океану, схоже, свідчать про перший підтверджений випадок глушіння GPS на комерційних трансатлантичних маршрутах.

• Фінське видання Yle, посилаючись на супутникові знімки і джерела фінської розвідки, повідомило 19 червня, що російські військові перевели близько 80 відсотків своєї техніки й особового складу з-під російсько-фінського кордону для підтримки вторгнення в Україну.

 

 

08:45 Інтенсивність російських атак на різних напрямках (за даними зведень Генерального штабу ЗСУ):

 

 

 

06:45 Нічне зведення Генерального штабу ЗСУ:

Українські військові продовжують рішуче давати відсіч спробам противника просунутися в глибину нашої території, завдають йому ефективного вогневого ураження, виснажуючи по всій лінії фронту.

Станом на 22:00 відбулося 122 бойові зіткнення.

Впродовж доби авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 13 районів зосередження особового складу та три пункти управління противника.

Російські загарбники завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

На Харківському напрямку окупанти за підтримки авіації шість разів безуспішно атакували в районах Липців та Вовчанська. За попередньою інформацією, з початку доби втрати ворога склали 96 окупантів загиблими та пораненими, знищено танк, три артилерійські системи та 11 автомобілів. Уражено 18 укриттів особового складу, два місця зберігання боєприпасів та сховище з пально-мастильними матеріалами.

На Куп’янському напрямку противник здійснив 11 спроб відтіснити наші підрозділи із займаних позицій в районах населених пунктів Синьківка, Степова Новоселівка, Піщане та Кругляківка. Вісім атак ворога успішно відбито, тривають три бойові зіткнення біля Степової Новоселівки.

На Лиманському напрямку російські загарбники 15 разів намагалися просунутися в районах Греківки, Невського, Тернів та Серебрянського лісу. Захисники України успішно відбили 14 атак ворога. Поблизу населеного пункту Терни ще триває одне боєзіткнення. Ситуація контрольована, втрат позицій не допущено.

На Сіверському напрямку обстановка суттєвих змін не зазнала. Від початку доби окупанти здійснили дев’ять штурмових дій в районах Верхньокам’янського, Роздолівки та мікрорайону Часового Яру Новий. Шість атак для ворога завершилися безуспішно, три боєзіткнення ще тривають. Ситуація під контролем підрозділів Сил оборони.

Значно активізував свої зусилля агресор на Краматорському напрямку. За підтримки авіації російські окупанти 17 разів штурмували позиції наших захисників з району Бахмута. Бої точилися поблизу Богданівки, Калинівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. Ситуація напружена. 12 ворожих атак українськими військовими відбито, ще п’ять боєзіткнень тривають. Сили оборони докладають максимум зусиль щодо стримування противника на зазначеному напрямку.

На Торецькому напрямку окупанти здійснили шість спроб прорвати оборонні рубежі наших захисників східніше Північного. Українські воїни відбили чотири атаки ворога, ще два боєзіткнення тривають.

На Покровському напрямку російські війська зберігають високу активність. Кількість боєзіткнень зросла до 43. За підтримки усіх наявних засобів вогневого ураження (авіації, артилерії, озброєння бойових машин, ударних БпЛА, FPV-дронів та стрілецької зброї) загарбники продовжують натиск на бойові порядки захисників України поблизу Олександрополя, Новоолександрівки, Калинового, Євгенівки, Сокола, Новоселівки Першої та Карлівки. Нашими воїнами відбито 31 ворожу атаку. 12 бойових зіткнень ще продовжуються. Сили оборони докладають максимум зусиль для виснаження та стримування противника на зазначеному напрямку. Попередні втрати агресора склали понад 207 окупантів вбитими та пораненими. Знищено бойову броньовану машину та автомобіль. Втрати уточнюються.

На Курахівському напрямку ситуація суттєвих змін не зазнала. Від початку доби тут відбулося 10 боєзіткнень. Напруженою ситуація залишається в районі Красногорівки, де ворог зберігає значну активність. Підрозділи українського війська проводять заходи з нарощування стійкості оборони.

На Времівському та Оріхівському напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала. .

На Придніпровському напрямку п’ять штурмових дій ворога успіху не мали. Втрат позицій не допущено.

На інших напрямках ситуація залишилася без суттєвих змін.

20.06.2024