У Карабасі внаслідок азербайджанського обстрілу загинули російські військовики.

Кремль вирішив не висловлювати претензій Баку, вдовольнившись перепросинами азербайджанського керівництва.

 

 

У Нагірному Карабасі загинули російські військовики. Про це повідомив інформаційний портал Meduza з покликом на інформацію міністерства оборони РФ. Росіяни потрапили під обстріл під час повернення зі спостережного посту російського «миротворчого» контингенту в районі населеного пункту Джанятаг.

 

У заяві російського військового відомства йдеться, що автомобіль, де перебували російські солдати, потрапив під обстріл зі стрілецької зброї. Скільки людей загинули, в міноборони не уточнили. Головний редактор російського пропагандистського каналу RT Маргаріта Сімонян пізніше без посилань на джерела написала, що загиблих нібито було п'ятеро.

 

Один зі загиблих, як повідомило видання «СеверПост», — колишній заступник командувача підводних сил Північного флоту з військово-політичної роботи, капітан 1-го рангу Іван Ковган. Ще один загиблий, за повідомленням єкатеринбурзького видання Ura.ru, — полковник Центрального військового округу Тагір-Мурод Караєв.

 

Азербайджан узяв на себе відповідальність за загибель миротворців. Міноборони Азербайджану «виразило найглибші співчуття» у зв'язку з подією. 21 вересня Кремль повідомив, що президент Ільхам Алієв у розмові з Владіміром Путіним попросив вибачення.

 

В офіційному повідомленні Кремля написано: «Ільхам Алієв вибачився і висловив глибокі співчуття з приводу трагічної загибелі в Карабаху 20 вересня військовослужбовців російського миротворчого контингенту. Наголошено, що буде проведено найретельніше розслідування того, що сталося, і всі винні будуть належно покарані. У зв'язку з цим генеральні прокуратури двох країн перебувають у тісному контакті. Президент Азербайджану також висловив готовність надати матеріальну допомогу сім'ям загиблих».

 

Як зазначають експерти, 2008 року схожий інцидент зі загибеллю російських «миротворців» у Південній Осетії внаслідок грузинського  обстрілу став підставою для вторгнення Росії в Грузію. Meduza навела слова Путіна, сказані ним у серпні 2008 року в зв'язку зі згаданим інцидентом: «Звісно, ​​ми змушені були відповідати. А як же по-іншому? Або що, нам і в цьому випадку треба було втерти криваві соплі, як у таких випадках кажуть, і схилити голову? Ви що, хочете, щоб ми взагалі призвели до повного розбалансування ситуації на Північному Кавказі Росії? <…> Агресор має бути покараний!»

21.09.2023