Це рішення дає Сполученим Штатам можливість застосувати повну силу антидемпінґового закону проти Росії.
Міністерство торгівлі США за підсумками проведеного розслідування вирішило, що Росія не може більше вважатися країною з ринковою економікою. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters. США надали Росії статус країни з ринковою економікою у квітні 2002 року. Тепер статус російської господарки буде перекваліфіковано на неринковий.
«Міністерство торгівлі вважає, що Росія більше не може вважатися країною з ринковою економікою і тому має бути перекласифікована в країну з неринковою економікою. Це рішення дає Сполученим Штатам можливість застосувати повну силу антидемпінґового закону США для усунення ринкових спотворень, викликаних посиленням втручання російського уряду в свою економіку», – йдеться у рішенні Міністерства.
У травні 2022 року США відновили розслідування щодо відповідності економіки Росії ринковому статусу, хоча у 2021 році вже провели аналогічне розслідування, і тоді ринковий статус економіки РФ був підтверджений з боку Міністерства торгівлі США – відповідне рішення опублікували наприкінці жовтня 2021 року.
У нинішній заяві Мінторгу США про неринковий статус економіки РФ зазначено, що «на момент проведення огляду 2021 року, в якому були відображені економічні події, що відбулися між 2002 і 2021 роками, зростання участі російського уряду у своїй економіці наблизило країну до порогу статусу неринкової економіки відповідно до встановлених законом критеріїв». «Однак після публікації огляду за 2021 рік орієнтовані на ринок економічні реформи в Росії ще більше відкотилися назад. Визнання Міністерством торгівлі США Росії як країни з неринковою економікою ґрунтується на доказах розширення діяльності уряду, який одночасно розширив та поглибив свій вплив на внутрішній ринок», – аргументують у Мінторзі США перегляд свого рішення річної давнини.
Статус ринкової економіки дуже важливий для експортерів, оскільки значно ускладнює можливість запровадження антидемпінґових мит проти них.
10.11.2022