У Ланцуті вшанували пам'ять воїнів УНР і Галицької армії.

 

Делегація Львівської обласної ради у суботу, 20 лютого, взяла участь у вшануванні пам’яті воїнів армії УНР та Галицької армії, присвяченому сторіччю від дня відкриття українського військового цвинтаря в м. Ланцут у Підкарпатському воєводстві у Польщі, повідомила пресслужба Львівської облради.

 

Фото https://lvivoblrada.gov.ua

 

Меморіал на військовому цвинтарі Ланцута у 2020 році був відновлений за кошти Львівської обласної ради та Міністерства закордонних справ України.

 

Делегація на чолі зі Святославом Шереметою, головою комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради, а також у складі депутатів обласної ради Тетяни Письменної, Петра Цеголка, Івана Щурка, Соломії Риботицької поклала квіти до обеліску пам’яті українських воїнів та меморіальної дошки Симону Петлюрі.

 

Опісля священики різних віросповідань і конфесій відправили панахиду. На завершення присутні виконали гімни України та Польщі.

 

Організаторами заходу виступили Спілка українців політв'язнів і репресованих у Польщі, адміністрація міста Ланцут, Південно-східний науковий Інститут у Перемишлі, Історичне товариство «Чорні запорожці», Об'єднання українців у Польщі.

 

Фото https://lvivoblrada.gov.ua

 

Посольство України у Республіці Польща повідомило: «Українські дипломати в Польщі разом з українською громадою, міською владою Ланцута та Львівщини взяли участь у відзначенні 100-ї річниці заснування українського військового цвинтаря в Ланцуті. Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю козаків і старшини армії ЗУНР та УНР, які тут спочивають».

 

Фото www.facebook.com/gkulublin

 

«До новоспорудженого у 2020 році меморіала пам'яті від імені дипломатичного корпусу поклали вінки синьо-жовтих квітів разом з радником-посланником посольства України в Варшаві Олегом Куцем, і секретарем Віталієм Білим. Віддати шану героям прибула також делегація депутатів Львівської облради, керівництво місцевої влади на чолі з бургомістром м.Ланцут, громада Перемишля і Ряшева, усіх об'єднала спільна молитва за вічну пам'ять полеглих українців УНР, так і загиблих в 2014 році Героїв Небесної Сотні і українських військових, які і до сьогодні гинуть за волю держави у війні на Сході України з нещадним російським режимом. Радник-посланник Олег Куць зачитав вітального листа від Посла України в Республіці Польщі Андрія Дещиці, Генконсул Василь Павлюк дав інтерв'ю «Радіо Жешув» щодо важливості сьогоднішнього дня в історії державотворення України», – повідомили у Генеральному консульстві України в Любліні.

 

Для довідки.

 

Протягом 1918 – 1921 років у польському Ланцуті розміщувався один із таборів для утримання військовополонених та інтернованих солдатів зі складу Української Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки.

 

У 1918 році тут розміщувалися також полонені українці з російської армії (близько 10 тис.) та вояки сформованої і відправленої в Україну Сірої дивізії.

 

Восени 1919-го в табір були скеровані близько 900 інтернованих вояків-галичан із Корпусу Січових Стрільців полковника Євгена Коновальця. Після поразки армії УНР в кампанії з Червоною армією в листопаді 1920 року та переходу українських солдатів на територію Польщі (за приблизними підрахунками, їх було понад 19 тисяч осіб), з 25 листопада 1920 року їх розмістили в таборах інтернованих у середній та західній Польщі.

 

Умови перебування в таборі Ланцута були вкрай важкими. В деякі дні помирало по кілька десятків осіб.

22.02.2021