Сербія

Відомий сербський журналіст, поет, перекладач українсько-русинського походження помер 13 травня на 73-му році життя.
Конфлікт між Сербією та Косовом досягнув свого піку з моменту завершення відкритих бойових дій 1999 року.
Йдеться про вільне пересування громадян через сербсько-косовський кордон.
"Це – єдине ефективне довгострокове рішення, від якого виграє переважна більшість країн", – заявив посол у Сербії.
Затриманий належав до терористичного угруповання «Ісламська держава».
Русинська мова все ще лунає на вулицях цього містечка. Русинською погукують діти, що женуть на роверах у бік каналу Дунай-Тиса-Дунай, нею розмовляють господині на базарі. Звучить дуже цікаво і ... знайомо.
Михайло РАМАЧ: «Яко дим іщезли мрії про Велику Сербію, за яку гарячими гаслами воював Борис Олійник. Бажаю поетові, щоби він дожив час, коли так само іщезнуть самопроголошені промосковські "республіки" в Україні»
20.01.16 | Сербія |
На тлі загострення «кримської кризи» дочасні парламентські вибори в Сербії опинилися на марґінесі міжнародної уваги. А дарма, бо вони були дуже важливими і для майбутнього Балкан, і для всієї Європи. Вибори завершилися феєричною перемогою Сербської проґресивної партії (СПП). Саме ця партія є головним локомотивом руху країни до Європейської Унії. Тож ці вибори можна розглядати і як певний плебісцит народу щодо питання євроінтеґрації. Серби нині чітко стали на шлях до Брюсселя.  
18.03.14 | Сербія |
Перша побіда.   ВІДЕНЬ. (Ткб.) Вчера рано о годинї 1.30 Серби висадили у воздух міст між Земунем і Бєлгородом, на що піхота й артилєрия разом з дунаєвими монїторами відповіла острілюванєм сербських позиций по другій сторонї мосту. Серби цофнули ся по короткій боротьбі. Наші втрати цілком незначні.  
30.07.14 | Сербія |