Посол України закликав світову спільноту скласти стратегію розвалу РФ.

 

Посол України у Сербії Олександр Александрович публічно звернувся до світової спільноти зі закликом визначити своєю стратеґічною метою розпад Росії.  

 

"Дезінтеграція Росії повинна стати стратегічною політикою міжнародної спільноти... Наші дії повинні стати наступальними і мати за свідому кінцеву мету розпад Російської Федерації. Це – єдине ефективне довгострокове рішення, від якого виграє переважна більшість країн", – пише Александрович у авторській колонці, опублікованій на сайті видання Цензор.нет.

 

 

Пан Александрович перелічує низку арґументів на користь безнадійності Росії для світової спільноти: зовнішньополітична аґресивність, нехтування міжнародним правом, втручання у вибори за кордоном, військові операції тощо.

 

"Будь-які спроби втихомирити Росію і повернутися до звичного бізнесу ведуть лише до її все більшого нахабства, як це було у випадку з поверненням російської делегації до ПАРЄ. Будь-які спроби цивілізовано домовитися з Москвою апріорі приречені на невдачу, оскільки це суперечить базовим експансіоністським установкам кремлівського режиму незалежно від прізвища президента РФ і навіть безвідносно до ідеології чи форми правління. Історія Московського царства, Російської імперії, СРСР і сучасної Російської Федерації демонструє майже ідентичні методи як внутрішньополітичної боротьби, так і зовнішньополітичної поведінки", – вважає посол.

 

"Росія в її нинішніх кордонах і з її нинішніми ресурсами ніколи не здатна стати нормальною цивілізованою державою. Натомість Росія зменшена до розмірів її нинішньої європейської території, позбавлена зброї масового знищення і постійного членства в Раді безпеки ООН, має всі шанси стати відповідальним регіональним гравцем, можливо навіть стати членом ЄС і НАТО, мирно співіснувати зі своїми сусідами", – вважає український дипломат.

 

Олександр Александрович міркує: після розпаду Росії її природні ресурси та інфраструктура стануть власністю нових незалежних держав, "політична культура яких може бути сформована під впливом міжнародної спільноти, а отже дозволить укладати нові цивілізовані контракти і партнерства". 

 

"Найважчим завданням, звісно, буде забезпечити контроль і безпеку ядерної зброї та інших видів ЗМЗ, – передбачає він. – Разом з тим, досвід роззброєння після припинення існування СРСР показує, що це завдання не є неможливим. Було б доцільно також підтримувати постійні канали комунікації з російськими військовими, щоб запобігти небажаним ексцесам".

 

 

Александрович відверто зазначає, що додатковим аргументом на користь розвалу Росії є можливість для окупованих сусідів "нарешті повернути собі захоплені Москвою раніше території, наприклад Фінляндії, Балтійських держав, Польщі, Китаю, Японії, Грузії та України".

 

Водночас посол у Сербії наголошує, що він "аж ніяк не закликає до жодних екстремістських чи будь-яких інших протизаконних дій, які би суперечили міжнародному праву". На його думку, достатньо попросту ізолювати Росію, запровадивши реальні економічні санкції, зокрема персональні санкції проти найвищих керівників із замороженням активів і забороною на в’їзд, ввести жорсткі обмеження для енергетичного, банківсько-фінансового і військово-технічного секторів, заборону на продаж високих технологій і обвалити ціни на нафту.

 

"Нова зовнішньополітична, економічна та військово-політична стратегія щодо ізоляції, стримування та примушення Росії до миру шляхом її контрольованого розвалу повинна отримати негласний консенсус і підтримку ключових глобальних гравців – США, ЄС, КНР і бути відображеною "за умовчуванням" у їхніх майбутніх щоденних кроках. Настає час, коли остання імперія зла мусить впасти. В результаті світ зітхне з глибоким полегшенням, спостерігаючи за тим, як неймовірно швидко зникають його найболючіші проблеми", – резюмує пан посол.

 

19.09.2019