Наталя Федоляк

Гнули, гнули палку і таки перегнули. Те, що сьогодні відбувається у всіх західних областях країни, і не тільки, – це прямий наслідок дій влади. Так коментують події прикарпатські активісти. Але ситуацію в регіоні називають більш-менш стабільною, хоча є й перестроги з огляду на інформацію, що з захоплених приміщень силовиків люди винесли зброю.   Під обласнним управлінням МВС   Людський гнів  
В Івано-Франківській області прийняли обласний бюджет-ілюзію та міський бюджет-мрію. Так річні фінансові документи охарактеризували самі депутати обласної та міської рад.  Та попри очевидну віртуальність прийнятих кошторисів – це все ж таки краще, ніж 1/12 щомісяця від минулорічного бюджету, на які б жила громада, якби місцеві бюджети прийняті не були.    
Нещодавно у Любліні відбулась українсько-польська зустріч, на якій побували міські голови Західної України та їх заступники з міст-партнерів Любліна. А саме: зі Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Рівного та Луцька. Круглий стіл був присвячений «європейському питанню» України і відбувся за участю керівництва польського міста, представників інтеліґенції, послів до ЄС від Польщі та української молоді. Адже в Любліні навчається понад півтисячі українських студентів. Про підсумки поїздки розповів мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус.
Виходячи з повідомлень у ЗМІ за останні дні, в районному центрі Івано-Франківщини Калуші відкрили полювання на жінок. Три повідомлення про викрадення активісток місцевого Майдану за минулий тиждень. Щоправда, в міліції одне з них відкидають, а про інші два кажуть, що це один і той самий випадок. Самі революціонери наразі власних розслідувань не провадять, покладаючись на професіоналізм правоохоронців. Та й, може, не до того їм було — на сесії Івано-Франківської обласної ради таки проголосували за недовіру голові ОДА.  
Народна рада Івано-Франківщини: допоки політики та громадські активісти думають над тим, як усе правильно організувати, окружний суд призупинив дію низки рішень облради, в тому числі зі створення Народної ради.   ОДА в облозі   На Прикарпатті створюють двопалатну раду  
Чим жила область протягом 2013-го? Це був рік суспільних зрушень, кадрових перестановок у владі, економічних «запусків» та екологічних запитань, багато з яких перенеслись у 2014-й.   Всі на Майдан   З першим снігом, майданівці!  
Дуже захотілося нам на «Збручі» почати новий рік з чогось безсумнівно позитивного — гарного і доброго. Кажуть (хоч і жартома), що найкраще з усього, що вміємо робити, це діти. Ось від дітей і почнемо. Найцікавішою на всій Галичині видалася нам історія однієї тернопільської родини, де народився хлопчик з рекордною вагою — 6 кілограмів 800 грамів. Та мало того! Малий тернополянин, назвали якого Даниїлом, ще й  тринадцята дитина у своїй сім'ї.    
02.01.14 | Галичина |
Господь і Церква завжди з народом. У переддень свята – Дня святого Миколая Чудотворця – «Z» поспілкувався з представниками духівницвта щодо подій на Майдані і присутності там Божої благодаті. Миколай вважається покровителем воїнів, водіїв і подорожніх, допомагає у скруті. Тож сьогодні його підтримка тим, хто мирно бореться за свої права, вирушає на Майдан, є вкрай важливою та необхідною.   Штурм Євромайдану у ніч проти 11 грудня (знимка Максима Баландюха)
Президент звільнив десятеро голів районних державних адміністрацій в Галичині. Серед причин називають і політику, й особисті заяви голів, а також ці звільнення пов'язують з новопризначеними головами ОДА. Хоч би які були офіційні причини, факт залишається фактом: більшість звільнених в Україні голів РДА припадає саме на Галичину.    
18.12.13 | Галичина |
Активісти львівського Євромайдану та місцеві політики потрапили в поле уваги місцевих силовиків. Під цей час міліція розслідує кілька справ, пов'язаних з акціями протесту, а ще одне провадження відкрила прокуратура. Опозиція стверджує, що це зумовлено тим, що до Львова прибула група з Києва, яка буцім «нагинає» місцеву міліцію та прокуратуру. Натомість в Івано-Франківську міліція розслідує справу про те, як група молодиків «захопила» будівлю ОДА, та побиття активіста Євромайдану Максима Кицюка.  
15.12.13 | Галичина |