Михайло САВЧИН

Націоналістичний дискурс є дзеркальним процесом фрустрації на нереалізованість національного. Теперішня московія тут потрапила у сенсову рогачку: як продукт подвійної фрустрації, вона наклала відповідні смислові конструкції на Україну.
До моменту відступу московитів з-під Києва та виявлення численних воєнних злочинів світове співтовариство доволі мляво реагувало на події в Україні. Однак страшні кадри кардинально змінили позиції Заходу
Переговори про мир розбурхали весь український медіапростір та політикум. Кінцева мета цього процесу має бути чітка. Це санація московії
01.04.22 | | Україна
«Мальчик, границы России нигде не заканчиваются». Імперськість у крові цього народу. Формально будучи федерацією, Росія такою не є – це суперунітарна держава.
Росія використовує інституційні та процедурні слабкості й завжди б'є по них. Маємо поєднання декількох елементів неконвенційної війни - для тактики інкорпорації інструментарію бракує.
По суті, це є конституційна інфляція. Кризу викликає відсутність розуміння алгоритму дій на майбутнє.
Коли лікарі на передовій боротьби з COVID19 вирішують дилему Бога, кого з хворих лікувати насамперед, в Україні виникла реальна дилема свободи та відповідальної держави.
Свобода, демократія і верховенство права в історії людства були найкращими інструментами подолання кризових явищ. І застосування екстраординарних заходів при цьому не можуть атакувати засади конституційної демократії.
Конституційний законопроєкт про децентралізацію влади містить у собі цілий перелік загроз, включно з втратою цілісності країни. Але час виправити це ще є...
Колективне несвідоме має бути підпорядковане вдумливістю і зваженістю кожного індивіда. Критеріями мають стати повага української ідентичності та гідності індивіда, свобода, рівність і демократія.