Завдяки активності перекладачів картина чеського літературного світу відома українським читачам. Взаємодія між нашими книжковими космосами відновлює свою традицію, вибудовується в систему.
Палітра авторів та авторок, які виступатимуть чеською, буде різноманітною, саме такою, як увесь онлайновий 2020-ий рік. І, можливо, у комусь із цих авторів саме ви відшукаєте приємну точку опори у часи змін.
Сучасна поезія постає складним цілим із музикою, театром, відеозображенням, особливими формами рецитації і друкарського виконання, де авторське слово – тільки частина висловленої думки, що слугує поштовхом для думок читачів.
Кожен із чеських гостей зможе багато розповісти, адже за кожним – великий особистий досвід, втілений у книжки. Тільки із досвідом приходить багатство і щирість історій
Місяць авторських читань як фестиваль народився в Чехії, у головному моравському місті Брно, тож чеські автори на цьому фестивалі завжди почуватимуться «як вдома» – навіть в українському Львові. Цьогоріч вони приїдуть сюди вже втретє.
Чехію на МАЧ 2017 представлятимуть вісім чоловіків; кожен з них у чомусь унікальний. Спробуємо коротко означити – що ж може бути цікавого у цьому розмаїтті для української публіки?
Цьогорічний Місяць авторських читань приємно дивує різноманіттям пропозиції. Навіть сам факт приїзду в Україну майже тридцяти іспанських і каталонських авторів протягом такого короткого періоду часу – вже подія непересічна. Про це мали би писати фахівці – писати багато і вдумливо, перекладати і коментувати широку панораму тамтешнього культурного життя. Бо жалітися на відірваність української літератури від Європи за таких умов просто гріховно: Іспанія ближче, ніж будь-коли.