Кременецько-Почаївський заповідник

Московський патріархат має договір про оренду Почаївської лаври до 2052 року. Угоду можна розірвати, однак місцева влада не має відповідних повноважень.
Комісія Міністерства культури та інформаційної політики під час перевірки збереження державного майна Свято-Успенської Почаївської лаври на Тернопільщині, яке перебуває у безоплатному користуванні УПЦ МП, виявила низку порушень. 
Московський патріархат має договір про оренду Почаївської лаври до 2052 року. Угоду можна розірвати, однак місцева влада, яка неодноразово ініціювала цей процес, не має відповідних повноважень
Термін дії договору про безоплатне користування релігійною громадою УПЦ МП приміщенням Миколаївського собору й іншими об’єктами, що є державною власністю, закінчився ще 12 лютого 2023 року.
Тернопільська облрада збирала вже п'ять позачергових засідань, зверталася до уряду, парламенту та Мінкульту з вимогою розірвати угоду з УПЦ МП, однак це не дало жодних результатів.
Відповідне звернення до уряду і Міністерства культури та інформаційної політики України депутати Івано-Франківської міської ради ухвалили на сесії.
"Кременецько-Почаївський державний історико-культурний заповідник" повідомив настоятелю Свято-Миколаївської громади міста Кременець про відмову продовжувати договір про використання Свято-Миколаївського собору, що є пам’яткою архітектури державного значення.
У Кременці до Дня Незалежності відкрили 30-метровий флагшток, який одразу внесли до Книги рекордів України. Під час монтажу зруйнували малодосліджені фундаменти будинку XVI століття на території заповідника.
Уряд скасував розпорядження, прийняте у 2003 році ще кабінетом Віктора Януковича.
Державному реєстратору заблокували доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно.