Брюссель/Страсбург

Європейська Унія наполягає на тому, щоб вихід із кризи був "стійким".
Він передбачає збільшення видатків на боротьбу зі зміною клімату та безробіттям, зменшення – на допомогу Туреччині.
Нарешті це сталося: Європарламент затвердив новий склад Єврокомісії на чолі з Урсулою фон дер Ляєн. З першого грудня вона береться до праці. Що можна очікувати від нового уряду Європи.
Нові призначення в ЄУ: наскільки вони можуть бути корисними для України
Принаймні така перспектива закладена у новій стратегії Європейської Унії щодо балканських країн.                                                         Йоганнес Ган  
  Європейський парламент закликає поглиблювати європейську інтеграцію України, Грузії та Молдови у форматі "Східне партнерство+", включаючи приєднання цих країн до митного, енергетичного, цифрового союзів ЄС, а також до Шенгенської зони.   Про це йдеться в ухваленій у середу доповіді законодавчого органу ЄС, яка містить рекомендації Раді Євросоюзу, Єврокомісії та Європейській службі зовнішньої діяльності щодо політики "Східного партнерства" напередодні саміту ініціативи 24 листопада, повідомляє "Укрінформ".  
  Європарламент закликає поглиблювати європейську інтеграцію України, Грузії та Молдови у форматі "Східне партнерство+", включаючи приєднання цих країн до митного, енергетичного, цифрового союзів ЄС та до Шенгенської зони.  
  Європейський парламент цього тижня береться за надання безвізового режиму для українських громадян.   Дебати з цього питання заплановані на 5 квітня, а голосування – на четвер, 6 квітня, під час пленарного засідання законодавчого органу ЄС у Страсбурзі, повідомляє аґенція "Укрінформ".  
  Верховний представник Європейського союзу з питань закордонних справ Федеріка Могеріні та єврокомісар з питань політики сусідства Йоганнес Ган вітають ухвалення Верховною Радою конституційних поправок, пов'язаних із судовою системою, і зазначають, що це є рішучим кроком на шляху зміцнення суддівства, підвищення його ефективності, збереження незалежності та неупередженості, а також боротьби з корупцією.