Роман РАК

У списках прохідних і майже прохідних партій 83 кандидати в депутати мають львівську прописку. 48 з них живуть в обласному центрі, а ще 35 – в інших населених пунктах області. Попри те, український парламент точно не поповниться такою чисельною делегацією з Львівщини. Більшість кандидатів так і не отримають мандат депутата, бо у списках стоять далеко за межею тієї частини, яка, згідно з соціологічними прогнозами, пройде у парламент.  
06.10.14 | Львів/Київ |
«Іди шукай собі іншого лідера», — вигукнув спересердя Кличко протестувальнику на Майдані, коли той щиро висловив своє невдоволення перебігом перемовин опозиційної трійки з владою. Відставка уряду Азарова та закон про амністію за версією Банкової — це все, чого наразі добився від влади Майдан, і це явно не те, на що люди сподівалися. Стає дедалі зрозумілішим, що «малою кров'ю» протести вже не загасити.
03.02.14 | Київ |
Восени 2014 року в українських кінотеатрах показуватимуть повнометражну кінокомедію про галичан. Називатиметься вона «Хроніки» і розповідатиме про реалії життя галицьких селян. Нині в одному з найгарніших куточків Карпат, на хуторі Великий Ходак на Верховинщині, саме триває знімання третьої, останньої, частини фільму. За задумом, кожна з трьох новел «Хронік» матиме окрему сюжетну лінію. Перша частина фільму розповідатиме про футбол, друга — про весілля, а третя — про тестамент. Режисером «Хронік» є Іван Кравчишин родом зі Снятина.
Завтра, 2 липня, водіям авт і пасажирам автобусів, що курсують Львівщиною, краще оминати трасу Самбір–Мостиська. Мабуть, що проїхати нею буде неможливо. Мешканці навколишніх сіл планують втретє цього року перекрити рух транспорту на знак протесту проти жахливого стану дорожнього покриття. Такі акції стали традиційними не лише на Львівщині, а й у решті Галичини.   Завтра, 2 липня, селяни перекриють рух трасою Самбір–Мостиська  
01.07.13 | Львівщина |
«9 травня» з погляду львівського журналіста — банальна до нудоти подія. Репортаж про неї можна писати, навіть не відвідуючи «святкові» заходи. «Дєнь пабєди» остогид уже навіть фотокореспондентам — тим єдиним, кого досі тішили кадри з вуличних зіткнень між правими, лівими та міліцією. Що вже казати про пишучих журналістів? Морально важко сидіти півдня у травневу спеку в очікуванні чогось цікавого і підсвідомо розуміти, що «цікавого» тут відбутися не може апріорі.
10.05.13 | Львів |
Транспортний безлад у найбільших містах Галичини — ситуація так само традиційна, як і брак якісного покриття на українських шляхах. Нестача паркінґів у центральних частинах міст вкупі з непереборним бажанням автовласників заїхати «під саму хату» перетворюють транспортні маґістралі на територію хаосу. Аби-як припарковані авта спричиняють затори решти міського транспорту та незручності для пішоходів і велосипедистів.
23.04.13 | Галичина |
Звістка (а точніше чутка) про ліквідацію Кам'янка-Бузького району поширилася миттєво. У районі — особливо в райцентрі — про це почали говорити перехожі на вулицях, депутати винесли питання на сесію райради, сповістили про побоювання львівські медіа і навіть долучили до з'ясування народних депутатів України. Одні розповідали, що у Кам'янці-Бузькій хочуть збудувати сміттєпереробний завод, але в місті не можуть, тому в Кам'янки заберуть статус міста. Інші переконували, що для того, щоб народити дитину чи отримати консультацію лікаря, незабаром доведеться їздити у Жовкву.
10.04.13 | Львівщина |
Галичина переживає весняну повінь. Щоправда, рівні підйому води в річках не є катастрофічними. Гідрологи стверджують, що до обласних масштабів затоплення не розвинуться. Проблеми виникатимуть лише для окремих садиб у населених пунктах кількох районів. Щобільше, рівень води в реґіонах вже почав знижуватися, і якщо не випаде багато дощів, то про навіть мінімальні збитки від повені можна буде забути.  
06.04.13 | Галичина |
Львівщину, яка досі не оговталася від наслідків нещодавньої стихії, у п'ятницю чекає нова негода. Рятувальники складають цілком логічні рекомендації щодо поведінки під час складних погодних умов, а синоптики не радять сподіватися тепла раніше початку квітня. Щоб не розчаровуватися.  
20.03.13 | Львівщина |