Голову карельського «Меморіалу» історика Юрія Дмитрієва засудили на 3,5 року.

М’який вирок став наслідком шаленого міжнародного тиску.

 

 

Петрозаводський міський суд у середу, 22 липня, засудив історика Юрія Дмитрієва до 3,5 року колонії суворого режиму. Про це повідомив адвокат Дмитрієва Віктор Ануфрієв з покликом на слова судді. Вирок оголосили в закритому режимі без родичів, активістів, які підтримували історика протягом усього процесу, і журналістів. Всі вони зібралися біля будівлі суду.

 

Прокуратура просила призначити Дмитрієву 15 років позбавлення волі. За словами Ануфрієва, Дмитрієва визнали винним в насильницьких діях сексуального характеру щодо малолітньої адаптованої доньки. Водночас історик виправданий за статтями про виготовлення порнографії і зберігання зброї. Про це повідомив інформаційний портал Meduza. З урахуванням того, що історик провів у слідчому ізоляторі вже понад три роки, він повинен вийти на волю в листопаді 2020-го.

 

Стаття, за якою засуджено Дмитрієва, передбачає мінімальний термін покарання від 12 років позбавлення волі. Але суд використав 64-ту статтю Кримінального кодексу, яка дозволяє призначати м'якше покарання, ніж передбачено, за наявності виняткових обставин. Сам Дмитрієв звинувачення категорично відкидає. Правозахисники впевнені у сфабрикованості справи.

 

Очевидно, на такий крок російський суд пішов під шаленим міжнародним тиском. Звільнення Дмитрієва вимагали як представники західних держав, так і багатьох міжнародних організацій. На початку квітня Євроунія закликала російську владу звільнити історика з СІЗО через стан здоров'я та його вік. Відкритий лист президенту Росії Володимирові Путіну з проханням втрутитися в справу підписали понад 100 вчених, правозахисників і політиків зі США та європейських країн.

22.07.2020