Палата представників схвалила законопроєкт про реформу поліції США.

Проти законопроєкту виступає більшість республіканців і президент Трамп.

 

 

Палата представників Конґресу США в черверг, 25 червня, схвалила розроблений демократами законопроєкт про реформу поліції. Він має назву «Закон про справедливість у поліційній діяльності імені Джорджа Флойда» (The George Floyd Justice in Policing Act) – на честь афроамериканця, котрий загинув у Міннеаполісі під час затримання поліціянтами, чия смерть викликала хвилю протестів і масових заворушень у цілій країні, що тривають і досі. Як повідомило радіо Voice of America, за документ висловилося 236 законодавців, проти – 181, причому його підтримали троє республіканців.

 

Документ, зокрема, забороняє поліцейським застосовувати удушливі прийоми й обшуки без ордера, обмежує випадки, коли правоохоронці можуть користуватися захистом з боку закону. Законопроєкт передбачає покарання за прояви расової нетерпимості з боку поліціянтів під час виконання ними службових обов'язків, а також наказує створити національну базу даних для відстеження неправомірних дій правоохоронців. «Цей закон покликаний в корені змінити культуру поліційної роботи в країні», – наголосила спікерка Палати представників, членкиня Демократичної партії Ненсі Пелосі.

 

Тепер документ переданий на голосування до Сенату, який контролюють представники Республіканської партії. У зв'язку з цим більшість аналітиків висловлюють сумнів, що Сенат підтримає цей законодавчий акт. Адже республіканці вже заявили, що виступають проти радикальних реформ, а адміністрація Дональда Трампа попередила, що президент накладе на законопроєкт вето.

26.06.2020