Міністерство охорони здоров'я України повідомило про те, що одинадцять областей не відповідають належним епідеміологічним передумовам для пом'якшення карантину. Мешканці низки реґіонів довідалися про це допіру 22 травня, в день очікуваного пом'якшення карантинних обмежень.

 

У п'ятницю вранці МОЗ опублікувало офіційний бюлетень із даними про завантаження місцевих лікарень, охоплення тестами та інцидентністю (число нових захворювань за минулий тиждень у перерахунку на 100 тисяч осіб). Виявилося, до другого етапу зняття карантинних обмежень не готові: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Київська, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька та Закарпатська області, а також Київ.

 

 

Натомість київський міський голова Віталій Кличко, котрий раніше планував відкрити 23 травня у столиці громадський транспорт, а з 25 травня – і метрополітен, визнав, що він заскочений повідомленням Мінздоров'я. Кличко звернувся до уряду зі закликом дати столиці дозвіл на другий етап послаблення обмежень.

 

"Із 23 травня столиця планувала розпочати наступний етап послаблення обмежень. Наголошу: з дотриманням усіх норм і регламентів! Сьогодні Міністерство охорони здоров'я заявило, що Київ та ще 11 регіонів не відповідають критеріям послаблення другого етапу обмежень", – цитує інформаційна аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Кличко уточнив, що столиця не відповідає лише одному з критеріїв – кількості хворих на 100 тисяч мешканців. Натомість звернув увагу на те, що тестів проводять майже вчетверо більше за норму.

 

"Тому я звертаюся до уряду: дозволити Києву розпочати другий етап послаблень. Але не всіх. А критично необхідних місту і бізнесу. Зокрема, відновити роботу наземного громадського транспорту і торговельних закладів на 1000 квадратних метрів – із 23 травня. І не відкривати поки що дитячі та спортивні майданчики. Метро відкрити, як і планували, 25 травня. Тому що в місті відбувається транспортний колапс", – сказав міський голова.

 

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль раніше заявляв, що перехід до адаптивного карантину із 22 травня передбачає зняття обмежень у загальнодержавному масштабі, водночас,  рішення про пом’якшення або посилення карантину в областях відтепер будуть ухвалювати регіональні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

 

22.05.2020