Мер Праги отримав поліційну охорону через загрозу російського теракту.

Йдеться про помсту Росії за демонтаж пам’ятника маршалу Конєву в чеській столиці.

 

 

Мер Праги Зденек Ґржіб (Zdeněk Hřib) підтвердив інформацію, що поліція надала йому додаткову охорону. «Охорону надано мені чеською поліцією. Щодо їхнього рішення я не можу говорити про причини і заходи, які вони вживають», – сказав Ґржиб.

 

Як повідомило видання České noviny, мерові Праги надали додаткову охорону у зв’язку з загрозою теракту з боку російських спецслужб. Окрім нього, поліційну охорону отримали старости празьких районів Прага-6 та Ржепориє – Ондржей Коларж (Ondřeje Kolář) і Павел Новотний (Pavel Novotný). Загроза їхньому життю й безпеці виникла після демонтажу пам'ятника маршалу Конєву в столиці Чехії та перейменування площі «Під каштанами», де розташоване російське посольство, на площу Бориса Нємцова.

 

Напередодні чеський часопис Respekt повідомив із покликом на джерела, близькі до чеських силовиків, що Росія могла готувати замах на згаданих політиків у Празі з використанням смертельної отрути рицину. За інформацією видання, з Росії до Праги три тижні тому прибув пасажир із дипломатичним паспортом, в його портфелі могла бути смертельна отрута рицин. Його зустрів автомобіль з російськими дипломатичними номерами і відвіз у посольство РФ.

 

Чеська розвідка подала відповідні дані уряду. Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петрічек (Tomáš Petříček) викликав російського посла Олександра Змєєвського і прямо сказав, що чехи «знають про ваші плани», попередив про неприпустимість завдання будь-якої шкоди чеським політикам.

 

Нагадаємо, що третього квітня в окрузі Прага-6 демонтували пам'ятник радянському маршалу Івану Конєву.

27.04.2020