Епідеміологи оцінюють спалах атипової пневмонії в десять потужнішим, ніж 2002-го.

 

Епідеміологи, які нині повернулися до Гонконгу після огляду пацієнтів у Вухані, сказали кореспондентам, що "спалах у Вухані принаймні в 10 разів більший за розмірами, ніж спалах атипової пневмонії 2002 року", і закликали людей триматися від Вуханя якнайдалі.

 

 

“Цього разу я боюся", – зізнався після двох днів обстежень у Вухані директор Державної лабораторії нових інфекційних захворювань в університеті Гонконгу І Гуань, який відіграв важливу роль у відстеженні розвитку атипової пневмонії 2002 року. Натомість вчора Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що спалах пневмонії в Китаї поки рано оголошувати надзвичайною ситуацією міжнародного значення.

 

Щонайменше 26 людей померли в Китаї у результаті пневмонії, викликаної новим типом коронавірусу 2019-nCoV, що викликає вуханьську пневмонію, повідомляє The Guardian з посиланням на китайську владу. 26-та смерть від вуханьської пневмонії настала у провінції Хейлунцзян (історична Маньчжурія з адміністративним центром в місті Харбін), що межує з російським Приморським краєм (адміністративний центр – Владивосток). Це другий випадок смерті за межами провінції Хубей, де в місті Вухань померли 24 людини – ще одну смерть зафіксовано біля Пекіна.

 

 

Загальна кількість офіційно зареєстрованих хворих перевищила 830 осіб – британські дослідники оцінюють, що це число може бути на порядок вищим.

 

Оскільки більшість випадків пневмонії невідомого походження на початках була зосереджена навколо гуртового ринку тварин та риб, де в тисячах кіосків продавали курей, котів, фазанів, кажанів, отруйних змій, плямистих оленів, кроликів та інших диких тварин, це призвело до підозри, що причиною може бути новий коронавірус саме з тваринного джерела – як це було при тяжкому гострому респіраторному синдромі, який розпочався теж в Китаї і тривав з 2002-го по 2004 рік (тоді на атипову пневмонією захворіли 8098 осіб, з них 774 померли), а джерелами інфекції вважали ціветів та деяких кажанів. Генетичні дослідження китайських науковців підтвердили офіційну версію: стверджується, що новий коронавірус 2019‐nCoV з'явився в результаті генетичного поєднання коронавірусу кажанів та коронавірусу невідомого походження, найбільш ймовірно – змій, яких продавали на цьому ринку.

 

 

Через поширення вірусу в десяти містах Китаю, де сукупно проживає 25 мільйонів мешканців, ввели жорсткі карантинні заходи. Зокрема призупинили транспортне сполучення, закривши аеропорти та залізничні станції, з двома найбільшими містами провінції Хубей (58 млн населення) – Вуханем (10 млн) та Хуанганом (8 млн), а також з Хуанші, Еньші, Чібі, Сяньтао, Чжіцзян, Ечжоу, Цяньцзян і Сяньнін. В містах панує паніка, на вулицях – пустка, населення намагається виїхати на автомобілях, на виїзді з міст встановлені блок-пости. По всьому Китаю влада наказала авіакомпаніям, автобусним службам і залізничним операторам дозволити пасажирам скасовувати квитки з повною компенсацією їхньої вартості. Але драконівські заходи, в тому числі міські блокування, можуть бути надто запізнілими, попереджає доктор Гуань, вказуючи, що величезна кількість людей уже покинули Вухань, щоби повернутися на китайський Новий рік в родинні місця до введення блокування. Він припустив: з огляду на інкубаційний період вірусу, симптоми нової пневмонії можуть ширитися по всьому Китаю, починаючи з суботи.

 


Зафіксовані випадки захворювань (клікнути для збільшення)

 

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай і поширився за його межі, можуть бути проведені лиш влітку, заявив учора в Давосі виконавчий директор Коаліції з інновацій для запобігання епідеміям (CEPI) Річард Гатчетт.

 

 

24.01.2020