Туристам запропонують 52 стилі життя в Карпатах.


Сьогодні, 23 січня, в Івано-Франківську презентували транснаціональний туристичний проєкт «52 стилі життя в Карпатах. Співпраця у створенні продуктів автентичних культур праці на Івано-Франківщині». Про це повідомляє Бліц-Інфо. Ідея проєкту – заохотити туризм у Карпатах, базований на нематеріальній спадщині, тобто показати туристам «родзинки» Карпат, те, чим живуть мешканці цього краю – розповіла експертка ГО «Туристична асоціація Івано-Франківщини» Лада Маланій.

 

Фото:report.if.ua

 

«Проєкт цікавий тим, що демонструє повноцінне партнерство чотирьох транскордонних країн… Як провести вікенд – справа кожної людини. Можна просто вдома сидіти на дивані, а можна насолодитися тим, що відкриваєш для себе Карпати… Ми знаємо, який мають вигляд наші старі хати, як готувати кутю, як косити сіно, але пів світу цього не знає. Відкрити ці можливості для відпочивальників, ділитися інформацією про ці принади, відкривати забуті традиції як повноцінні туристичні продукти – це наше завдання в проєкті», – цитує Ладу Маланій «Укрінформ».

 

Територія реалізації проєкту охоплює Івано-Франківську й Закарпатську області України, а також повіти Марамуреш і Сату-Маре Румунії, Кошицький і Пряшівський краї Словаччини, регіони Боршод-Абауй-Земплен та Саболч-Сатмар-Берег Угорщини. Кожна з чотирьох країн береться створити свої 13 нових туристичних продуктів, – йдеться на сайті Туристичної асоціації Івано-Франківщини.

 

«Ми здогадуємося, що вже щось існує, але треба збиратися і радитися, де знайти тих людей, як до них добратися, наскільки вони будуть цікавими. У нас почався шлях постійних відкриттів. Проєкт розрахований на 2 роки. Ми отримали 250 тисяч євро грантової підтримки на цей проєкт. Ідея полягає в тому щоб показати 52 стилі життя за 52 вікенди. З 52 згаданих стилів життя Україна реалізовуватиме 13, решту – три інші партнерські країни», – додала експертка. Кожна країна має створити 13 вікендів і представляє якусь свою тему: Угорщина – ностальгія, Словаччина – гармонія, Румунія – культура, Україна – природа, – уточняє подробиці «Репортер».

 

Фото: dt.ua

 

Проєкт задуманий, щоб у підсумку збільшити відвідуваність громад і створити нові можливості для генерування місцевих доходів. Для цього розроблять і популяризуватимуть унікальні можливості відпочинку для туристів, побудовані навколо традиційних культур праці та способів життя.

 

У рамках проєкту партнери відшукають локальні осередки, сімейні підряди або окремих людей, які займаються традиційним сільським господарством, виробництвом автентичної їжі та ремісництвом, переважно у віддалених сільських районах. Із ними працюватимуть, щоб зробити їхній стиль життя й унікальні життєві історії ядром повноцінних ринкових пропозицій – туристичних пакетів для турів вихідного дня. Для популяризації влаштовуватимуть свята і фестивалі, форуми, допомагатимуть розвивати автентичні ремесла тощо.

 

 

Фото: versii.if.ua

 

Для довідки:

 

Проєкт «52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці» стартував 25 жовтня 2019 року. Його виконують Туристична асоціація Івано-Франківщини у партнерстві з Торгово-промисловою палатою повіту Сату-Маре (Румунія), Кошицькою регіональною організацією туризму (Словаччина), Туристичною організацією ABA (Угорщина) та управлінням міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА (Україна) за співфінансування ЄС у рамках Програми прикордонного співробітництва Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна на 2014–2020 роки. Загальний бюджет проєкту – 576,081.52 євро. Триватиме проєкт 24 місяці – до 24 жовтня 2021 року.

 

Партнери проєкту планують перетворити місцеві активи нематеріальної культурної спадщини на 52 ринкові продукти (по 13 продуктів у кожній з країн), надаючи різноманітні можливості для підприємців та місцевого населення, мотивуючи їх надалі використовувати традиційні практики, розвивати повагу до спадщини та сприяти її збереженню.

 

Щоб популяризувати згадані туристичні пакети вихідного дня, партнери проєкту хочуть використати інноваційні технології проникнення на туристичний ринок: створять онлайн-музей традиційних культур праці й побуту Карпат і віртуальний гід (мобільний додаток) Карпатською живою спадщиною. Також у планах – створити документальні фільми-ролики з історіями життя людей: пекарів, пастухів, сироварів, майстрів та ін. Перший досвід знайомства з такими живими культурами праці відвідувачам продемонструють на транскордонному фестивалі традиційних культур праці в Румунії.

 

23.01.2020