Експрезидента Пакистану засудили до страти.

Первеза Мушаррафа визнали винним у неправомірному запровадженні надзвичайного стану.

 

 

Колегія спеціального суду в Ісламабаді під головуванням голови Високого суду Пешавара Вакара Ахмада Сетха засудила колишнього президента країни Первеза Мушаррафа до смертної кари за звинуваченням у державній зраді. З трьох суддів колегії двоє проголосувало за смертну кару, цього достатньо для затвердження вердикту. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.  

 

Мушарраф визнаний винним згідно зі статтею 6 Конституції за те, що в 2007 році він припинив дію Основного закону країни і невиправдано запровадив надзвичайний стан, розраховуючи продовжити своє перебування при владі. Справу було порушено ще 2013 року.

 

Зараз 76-річний Мушарраф перебуває в Дубаї. Йому дозволили полишити Пакистан і виїхати на лікування ще 2016 року. Тож він не був присутнім під час оголошення вироку. Експрезидент має право подати апеляцію. Сам Мушарраф відкидає звинувачення проти нього, називаючи їх політично вмотивованими.

 

Нагадаємо, що генерал Первез Мушарраф захопив владу в країні внаслідок військового перевороту 1999 року. З 2001 до 2008 року він обіймав посаду президента.

17.12.2019