Марина Порошенко склала повноваження голови Української культурного фонду.

 

Голова Українського культурного фонду, дружина п’ятого Президента України Петра Порошенка Марина Порошенко написала заяву про дострокове припинення своїх повноважень. Причиною такого кроку вона назвала тиск з боку теперішньої влади на членів команди.

 

Про це пані Порошенко оголосила у своєму зверненні, що його поширила пресслужба партії "Європейська солідарність".

 

 

 

"Декілька днів тому від міністра культури молоді та спорту України до наглядової ради Українського культурного фонду надійшла "пропозиція" достроково припинити мої повноваження як голови наглядової ради. Зрозуміло, що цей крок ініціював Офіс Президента, і про культуру в цій ситуації там явно не думали. Очевидно, що у нас різні погляди на культуру взагалі і на політичну культуру зокрема", – повідомила Марина Порошенко.

 

З її слів, претензії до неї викликані саме через зв'язок із п'ятим Президентом. "Претензія до мене одна – моє прізвище. Я ношу його понад тридцять років і пишаюся ним. Воно увійшло в історію України, і ніхто – ні нинішній президент, ні міністр культури, – викреслити його не зможе", – зазначила Порошенко.

 

Пані Марина подякувала команді за плідну роботу та підтвердила, що надалі займатиметься благодійною діяльністю, інклюзивною освітою, культурними та художніми проєктами.

 

Між тим, міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський на своїй сторінці у Facebook підтвердив, що просив наглядову раду Українського культурного фонду розглянути питання про припинення повноважень Марини Порошенко. Бородянський закинув їй політизацію інституції.

 

"Переконаний, що для державної інституції, якою є УКФ, важливо залишатися поза політичними суперечками та виключити "політизованість" позиції голови наглядової ради", – сказав Бородянський.

 

Нового голову УКФ оберуть на засіданні наглядової ради в січні 2020 року.

 

16.12.2019