Суд узяв під арешт основну пару підозрюваних у "справі Шеремета".

 

Печерський суд Києва взяв під варту на два місяці без можливості внесення застави військовика, музиканта Андрія Антоненка на позивний Riffmaster та дитячого хірурга, волонтерку Юлію Кузьменко. Слідство звинувачує їх у встановленні вибухового пристрою під автомобілем Павла Шеремета перед його вбивством.

 

 

Про це повідомляє hromadske.

 

Слідство вважає, що організатором злочину був Антоненко, який, "захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування суспільства за принципом національної належності, прагнучи зробити свої погляди об'єктом уваги громадськості, перебуваючи на території АТО, з числа осіб, які вміють поводитися зі зброєю та вибуховими предметами, вирішив створити ОЗГ, щоб в її складі вчинити вбивство Павла Шеремета".

 

Правоохоронці вважають, що Антоненко підшукав боєприпаси, автотранспортний засіб; координував збір та аналіз інформації про Шеремета. Учасники придбали електродетонатор, вибухову речовину ЕДП-р, вибуховий пристрій МОН-50.

 

Андрій Антоненко під час суду заявив, що чоловік на записах камер спостережень із місця злочину не подібний до нього.

 

Музикант каже, що закиди в ультранаціоналізмі є нісенітницею. "Я народився у єврейському районі, навчався в єврейській школі, я наполовину єврей – ви своїм упередженим висновком завдали образу мені особисто та моїй сім’ї", – заявив Антоненко.

 

Юлія Кузьменко розповіла під час суду, що 20 липня 2016 року, в час убивства Павла Шеремета, була на роботі та дізналася про вбивство з новин.

 

 

Жінка підтвердила, що наступного дня, 21 липня, справді ходила на концерт гурту Андрія Антоненка.

 

Згідно з даними слідства, Юлія Кузьменко вночі на 20 липня особисто закладала вибухівку під автомобіль Subaru, на котрому їхав журналіст Павло Шеремет, та активувала вибуховий пристрій.

 

Адвокат підозрюваної Владислав Добош зачитав у суді висновок експерта, котрий, як випливає із четвергового брифінґу "силовиків", став арґументом на користь того, що осіб із камер спостережень можна ідентифікувати як Антоненка і Кузьменко. 

 

Згідно з висновком, "наявні зображення зовнішності особи_1 і особи_2, зокрема ознаки обличчя, не дають можливості для ідентифікації особи_1 і особи_2 як однієї і тієї ж особи".

 

Окрім того, експерт Бірч зазначає, що хода Кузьменко дійсно подібна до ходи жінки із відео – водночас наголошує, що норм і законодавчих методик для визначення подібності ходи немає, і ймовірна подібність є його суб'єктивною думкою.

 

Також у п'ятницю суд передбачив особистий захід у вигляді домашнього арешту для іншої підозрюваної у справі, Яни Дугар, котру підозрюють у здійсненні стеження на околицях дому Павла Шеремета.

 

14.12.2019