Зеленський припустив, що Порошенко під тиском підписував "Мінськ".

 

Президент України Володимир Зеленський назвав найслабкішим місцем "мінського процесу" запізнілий етап отримання контролю над кордоном. Зеленський стверджує, що нині він такої угоди не підписав би.

 

Про це Президент сказав під час етеру на телеканалі "1+1".

 

 

"Найскладніше питання – це передача кордону під контроль України. Це дуже смішно, бо це наш кордон і передача нашого ж кордону нам. Але це дійсно наше слабке місце. Так звана ахіллесова п'ята "мінських угод", – сказав очільник держави.

 

Зеленський зауважив, що Україна п'ять років тому пішла на ці "мінські угоди" свідомо. 

 

"Це те, що було підписано нашою стороною, на жаль. Про це можна довго дискутувати – можливо, були такі умови. Але ми підписали, що нам передають під контроль наш же кордон лише після виборів на тимчасово окупованих територіях", – зазначив Зеленський.

 

Президент України заперечив тезу Владіміра Путіна, начебто контроль за кордоном Україні потрібен для того, щоб здійснити етнічні чистки за прикладом Сребрениці.

 

"Путін це (про Сребреницю, – Z) казав двічі, він це казав і на наших зустрічах. Ми йому пояснили, що ми – інші люди, зовсім інші. Вільні, демократичні, ми розуміємо, що там живуть українці. І ми з повагою ставимося до громадян України. І ніякої різанини – я прямо сказав про це пану Путіну – у нас інша країна, у нас інша влада", – сказав Зеленський.

 

Президент ствердив, що він не є захисником "мінських угод", але не виключив, що Петро Порошенко мусив на них погодитися під час переговорів.

 

"Скажу вам відверто, що я б ніколи не підписав таку угоду і такі умови. Але я особисто не знаю, я там не був, за яких умов підписувався саме такий варіант "Мінська". Мені важко щось сказати, але мені здається, що там було непросто. Мені здається, що у цій ситуації ніколи не говори ніколи", – заявив Президент. 

 

13.12.2019