Помер Микола Посікіра.

 

Сьогодні у віці 73 роки пішов із життя відомий львівський скульптор Микола Посікіра. Про це повідомив на своїй fb-сторінці його колега по фаху скульптор Ігор Кузьмак.

 

Фото: facebook.com/mikolaposikira

 

«З сумом та скорботою сповіщаю друзів, колег по робочому цеху і усіх близьких, що сьогодні відійшов у вічність український скульптор Микола Посікіра. Людина з величезним серцем українця патріота, невгомонною душею художника – творця. Його твори залишаються з нами, як частинка пам'яті людства. Вони і надалі промовлятимуть всьому світу про велич української нації і її цивілізаційного призначення», – написав Ігор Кузьмак.

 

Микола Посікіра є автором та співавтором понад 100 пам'ятників. Серед його робіт – пам’ятники Михайлові Грушевському, Степанові Бандері й Андрею Шептицькому у Львові, пам'ятники Шашкевичу у Львові та Золочеві, Іванові Франку та Степанові Бандері в Івано-Франківську, Чорноволу в Золочеві та багато інших. Був учнем відомого українського скульптора та мистецтвознавця Дмитра Крвавича.

 

Поховають відомого скульптора у Львові на Личаківському кладовищі. Про час і місце прощання з ним буде повідомлено додатково.

 

Фото: facebook.com/Kuzmak.Igor

 

«Сумуємо через втрату відомого й шанованого скульптора. Співчуваємо рідним і близьким. Люди, які будують нашу культуру, заслуговують великої поваги та пошани. Будемо пам'ятати всі досягнення пана Посікіри, особливо зараз, коли Львів визначив культуру топ-темою 2020 року», – зазначив мер Львова Андрій Садовий.

 

12.12.2019