Конґрес США схвалив санкції проти «Північного потоку-2».

Представники німецького уряду вже встигли розкритикувати американські санкції.

 

 

Палата представників Конґресу Сполучених Штатів схвалила документ, який передбачає санкції проти ключових підрядників, які беруть участь у спорудженні газогонів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Санкції передбачають відмову щодо в’їзних віз і заморожування американських активів підприємців і компаній, які беруть участь у реалізації проєкту. Штрафні заходи вписані до законопроєкту про оборонні витрати Сполучених Штатів.

 

Основним об'єктом санкцій є компанії, які здійснюють укладання труб дном моря, зокрема швейцарської компанія Allseas, якій належить найбільше в світі судно-трубоукладач Pioneering Spirit. Це судно завершує укладання останнього відрізка газогону «Північний потік-2», яким до Німеччини надходитиме російський природний газ.

 

Один з ініціаторів нових санкцій сенатор-республіканець Тед Круз (Ted Cruz) заявив, що новий законопроєкт, якщо він буде затверджений, сприятиме забезпеченню енергетичної незалежності Європи і позбавить Росію мільярдів доларів доходів, які «використовуються для розпалювання російської агресії».

 

Згідно зі законопроєктом, Державний департамент США протягом шістдесяти днів має подати список компаній, які займаються укладанням труб. Їм дається тридцять днів на згортання цих робіт. За даними Газпрому, на завершення укладання останнього підводного відрізка газогону потрібно близько п'яти тижнів. А значить, санкції, які має ще схвалити Сенат і підписати президент, можуть не встигнути набути чинності до завершення будівництва трубопроводу.

 

Однак американські санкції вже встигли розкритикувати в уряді ФРН. Міністерство економіки та енергетики Німеччини висловило жаль через намір США ввести санкції щодо російських газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік». Про це повідомила речниця голови відомства у четвер, 12 грудня. «Наша позиція щодо санкцій з екстратериторіальною дією однозначна: ми не визнаємо їх», — наводить її слова Deutsche Welle.

12.12.2019