"Свобода" влаштувала бійку на комітеті ВР через проєкт про землю.

 

Колишні народні депутати від партії "Свобода" побили народного депутата зі "Слуги народу" Андрія Богданця на марґінесі засідання парламентського аграрного комітету. "Свободівців" вкурвила позиція нардепа щодо ринку землі. Партія "Слуга народу" заявила, що в соратника діагностували струс мозку.

 

 

Як випливає із відеозапису, в сутичці брали участь колишні нардепи Едуард Леонов, Олексій Кайда й Ігор Мірошниченко.

 

Едуард Леонов розповів телеканалу "112-Україна", що бійка розпочалася зі словесної перепалки. "Депутат-мажоритарник від "Слуги народу" почав розповідати всім, що тернополяни за продаж землі. Я колись був депутатом Тернопільської облради і запитав, звідки у нього така інформація. Він почав кидатися", – подав свою версію Леонов.

 

Леонов не жалкує за бійку: каже, що "свободівці" готові захищати українську землю "будь-якими способами". 

 

Заступниця голови фракції "Слуги народу" Євгенія Кравчук повідомила, що Богданця госпіталізували з підозрою на струс мозку.

 

 

Поліція розпочала кримінальне провадження за ч.2 ст.346 Кримінального кодексу (погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча) за фактом бійки.

 

Згідно з повідомленням Нацполіції, слідчі розпочали роботу після того, як отримали на спецлінію інформацію від самого нардепа про отримання ним тілесних ушкоджень. 

 

Партія "Слуга народу" закликала правоохоронні органи у належний спосіб розслідувати напад на народного депутата.

 

"СН" вимагає у керівництва Верховної Ради та апарату ВР забезпечити можливість стабільної роботи комітету з аграрної політики – зокрема, шляхом тимчасового перенесення засідань "у більш захищене приміщення та посилення охорони й забезпечення громадського порядку під час і в місці проведення засідань".

 

"Ми заявляємо про неприпустимість будь-якого тиску на народних депутатів під час обговорення і ухвалення державних рішень, у тому числі й насамперед – із застосуванням сили", – ідеться в заяві.

 

11.12.2019