Путін заявив про "потепління" з Україною.

 

Президент Росії Владімір Путін наполягає на необхідності внесення змін до Конституції України, котрі би закріпили "особливий статус Донбасу" в Основному законі.

 

 

Про це Путін заявив на спільній пресконференції лідерів "Нормандської четвірки" пізно ввечері у понеділок у Парижі, повідомляє аґенція "Укрінформ".

 

Президент РФ також вимагає розпочати прямі переговори із бойовиками.

 

"Хочу підкреслити: важливо, щоб конфліктуючі сторони між собою домовлялися, щоб був прямий діалог – ось що важливо. Жоден конфлікт у світі не вирішувався без прямого діалогу між конфліктуючими сторонами", – сказав Путін.

 

З його слів, учасникам процесу слід синхронізувати процес досягнення перемир'я з проведенням в Україні "політичних реформ", передбачених "мінськими угодами".

 

"У першу чергу, йдеться про внесення в Конституцію країни змін, що закріплюють особливий статус Донбасу на постійній основі. Необхідно, звичайно, продовжити термін дії закону про особливий статус ОРДЛО і в кінцевому підсумку надати цій нормі постійного характеру, як це і передбачено в "мінських угодах", – сказав президент РФ.

 

Водночас Владімір Путін відзначив і деякі ознаки потепління у відносинах між Україною і Росією. З його слів, сюди належать обмін утримуваними особами, розведення сил у трьох пунктах, а також сам факт зустрічі в "нормандському форматі" та обговорення широкого кола питань і досягнення прогресу по багатьох із них.

 

Президент РФ також заявив, що офіційна Москва ладна налагодити газову співпрацю з Україною.

 

Так, відповідаючи на одне із запитань, президент РФ згадав цитату з віршика: "А у нас у квартирі газ – а у вас?". А відтак продовжив: "І у вас є. І буде. Але може бути набагато дешевшим, якщо ми домовимося про спільну чесну роботу", – сказав Путін.

 

Він пообіцяв, що газ "може бути дешевшим на 25%, ніж сьогодні отримує кінцевий споживач, перш за все промисловий споживач, тому що ціна газу для побутового споживача, для громадян, дотується, ми не можемо вираховувати ціну від дотованої ціни".

 

10.12.2019