Переговори "Нормандії" стартували з півторагодинним запізненням.

 

Президент України Володимир Зеленський і президент Росії Владімір Путін уперше сіли за спільний стіл переговорів – у Єлисейському палаці в Парижі розпочалися переговори "Нормандської четвірки" на рівні лідерів країн.

 

 

Організатори посадили Зеленського та Путіна один навпроти одного. Поруч із ними за круглим столом розташувалися господар саміту президент Франції Емманюель Макрон і канцлер Німеччини Анґела Меркель.

 

Церемонія рукостискання між Зеленським і Путіним не потрапила на фото- та відеокамери – четверо лідерів вийшли з-за куліс разом.

 

Як випливає із прямої трансляції протокольної частини, зустріч чотирьох лідерів розпочалася приблизно о 18:20 за київським часом. Спершу графік передбачав, що саміт розпочнеться о 17:00.

 

Перед тим Зеленський і Путін по черзі зустрілися із Макроном та Меркель.

 

 

Емманюель Макрон на правах приймаючої сторони ознайомив Володимира Зеленського зі сценарієм та форматом проведення переговорів, повідомив Офіс Президента.

 

Розмова Анґели Меркель і Володимира Зеленського тривала довше, ніж очікувалося; на той момент Макрон із Путіним уже завершили спілкування.

 

Організатори повідомили, що підсумкова пресова конференція зісунеться в графіку на декілька годин і розпочнеться о 22:00, інформує hromadske.

 

Попередньо, переговори мають тривати три години. Втім, зустріч може затягнутися до ночі.

 

Читайте також:

 

09.12.2019