«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» – серед найуспішніших українських документалок.

 

Документальний фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» режисерки Надії Парфан став одним із найуспішніших українських фільмів в українському прокаті. Про це повідомляє сайт Державного агентства України з питань кіно.

 

 

«Це найуспішніший документальний реліз, який ми випускали на широкі екрани, – прокоментував директор дистриб’юторської компанії 86PROKAT Ілля Гладштейн. – Всупереч стереотипам, український глядач готовий дивитися документальне кіно та платити за нього».

 

За даними Держкіно, за час кінотеатрального прокату з 17 жовтня до 4 грудня дебютну стрічку Надії Парфан подивилося 5 307 глядачів. Бокс-офіс фільму становить 438 871 грн.

 

Найбільше глядачів відвідали столичний кінотеатр «Жовтень» (3607 квитків), львівський «Кінопалац» (686 квитків) і харківський «8 1/2» (163 квитки). Прокат стрічки ще триває в «Жовтні» та новому київському кінотеатрі «KINO42». При цьому, за словами керівника «Жовтня» Павла Горделадзе, «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» став найуспішнішим українським фільмом у прокаті кінотеатру за останні 9 місяців.

 

 

Фільм вийшов на 13 екранах у Києві, Львові, Харкові, Тернополі й Івано-Франківську. Його також подивилися близько тисячі глядачів альтернативного прокату, що відбувався у форматі спецподій. Їх організували регіональні кіноклуби та культурні осередки у 15 містах: Біла Церква, Вінниця, Івано-Франківськ, Краматорськ, Лохвиця, Львів, Маріуполь, Одеса, Павлоград, Рівне, Славутич, Суми, Ужгород, Чернівці та Черкаси. Ще 2 200 глядачів побачили комунальну трагікомедію в рамках фестивалів ОМКФ, Lampa.doc, Kharkiv MeetDocs, Air ГогольFest та Українська кінохвиля.

 

Для довідки:

 

«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» – це музична документальна комедія, що розповідає про профспілковий хор комунальної служби.

 

Іван Васильович багато років очолює профспілку комунального підприємства Івано-Франкіськтеплокомуненерго. Його opus magnum — профспілковий хор, у якому співають диспетчери, ремонтники, слюсарі, бухгалтери. Голова профспілки пишається творчими здобутками комунальників, але керується принципом «спочатку людям тепло — а вже потім співати». Опалювальний сезон вносить корективи у графік репетицій. Трудовий колектив намагається полагодити застарілі комунікації, поки розгнівані споживачі штурмують гарячу лінію. Працівники закручують гайки, латають діри в трубах і… співають!

 

Проєкт цього фільму став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно.

06.12.2019