Учасники акції протестують проти пенсійної реформи уряду.

 

 

Національний страйк у Франції набув небачених за багато років масштабів. За попередніми даними, припинила роботу половина залізничників, вчителів та енергетиків. У 50 містах країни понад 800 тисяч осіб вийшли на протестні акції, в тому числі на головну маніфестацію в Парижі, де закрилися основні музеї і Ейфелева вежа. Про це повідомило міжнародне французьке радіо RFI. Страйк практично паралізував залізницю і громадський транспорт Парижа.

 

На тлі масштабної протестної мобілізації президент Емманюель Макрон ​​заявив про свій «спокій і рішучість провести реформу» пенсійної системи. «Її остаточна загальна архітектура буде оголошена вже наступного тижня після завершення перемовин з профспілками», – повідомив Макрон. Представники французького уряду запевнили, що в цих переговорах ще «залишається простір для маневру» і уточнення реформи.

 

Суть реформи полягає у переході від складної системи зі 42-ма різними режимами до універсальної пенсійної системи, починаючи з 2025 року. Реформа передбачає зміну принципу нарахування пенсій і перехід до системи пенсійних балів. Право виходу на пенсію для французів зберігається на рівні 62 років, проте для отримання повної пенсії (без відрахувань) їм доведеться пропрацювати мінімум до 64 років. Цей вік буде підвищуватися для того, щоб пенсійна система залишалася бездефіцитною.

06.12.2019