Конґресмени-демократи таки зважилися на імпічмент президента.

Голосування щодо усунення Дональда Трампа від влади може відбутися ще до кінця поточного року.

 

 

Спікерка Конґресу США Ненсі Пелосі оголосила, що Палата представників готова приступити до обговорення формулювань офіційних звинувачень проти Дональда Трампа. Це означає, що демократи в Конґресі ухвалили остаточне рішення про початок процедури усунення глави Білого дому від влади. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС. Голосування про імпічмент президента США може відбутися ще до кінця цього року.

 

Під час щотижневої прес-конференції в четвер, п’ятого грудня, Пелосі оголосила, що демократи в Конґресі ухвалили остаточне рішення про початок офіційної процедури імпічменту і вона особисто звернулася до голови юридичного комітету Джеррі Надлера та керівників інших комітетів, попросивши їх приступити до обговорення офіційних формулювань всіх пунктів звинувачення проти президента США. «З жалем, але також з упевненістю і смиренням, з почуттям вірності нашим засновникам і серцем, сповненим любові до Америки, сьогодні я прошу голів наших комітетів приступити до роботи над статтями звинувачення», — заявила спікерка Палати представників.

 

Ненсі Пелосі не стала уточнювати, про які саме звинувачення може йти мова. Проте під час обговорень в Конґресі демократи заявляли, що Дональду Трампу можуть бути висунуті статті імпічменту як мінімум за трьома пунктами: перевищення службових повноважень і використання офісу президента США в особистих цілях, перешкоджання правосуддю і перешкоджання діяльності Конґресу.

 

Під час прес-конференції Ненсі Пелосі визнала, що контрольований республіканцями Сенат навряд чи схвалить імпічмент, але заявила, що у демократів не залишилося іншого виходу. «Вчинені ним (Трампом, – Z) правопорушення руйнують основи нашої Конституції. Мова йде про збереження нашої демократії. Є беззаперечні факти: президент використовував своє становище для досягнення власних політичних цілей, поставивши під загрозу нашу національну безпеку», — пояснила вона позицію опонентів президента США.

 

Відразу ж після завершення прес-конференції спікерки юридичний комітет Конґресу оголосив про те, що вже в понеділок, дев’ятого грудня, під час спеціальних слухань розгляне докази провини Трампа, зібрані спеціальним комітетом з розвідки Палати представників. Напередодні голова цього комітету демократ Адам Шіфф репрезентував 300-сторінкову доповідь, підготовлену за підсумками розслідування, яке тривало майже три місяці.

06.12.2019