Лукашенко спростував інформацію про наміри Білорусі увійти до складу Росії.

Водночас він не відкинув плану про поглиблену інтеграцію двох країн, але винятково економічну.

 

 

Білоруський президент Олександр Лукашенко запевнив, що ніхто в Республіці Білорусь не збирається здавати незалежність і суверенітет країни. Про це він заявив, виступаючи у четвер, п’ятого грудня, перед депутатами Національних зборів шостого і сьомого скликань.

 

«Запам'ятайте: я не пацан, котрий відпрацював три-чотири-п'ять років президентом. Мені вистачило ось так. І я не хочу перекреслити все, що зробив я разом з вами, з народом, створивши суверенну, незалежну державу, щоб її зараз вкласти в якийсь ящик з хрестом нагорі та кудись викинути або передати. Цього при мені не буде ніколи», – процитував слова Лукашенка білоруський інформаційний портал «Новы час».

 

Білоруський лідер також підкреслив, що ніхто ніколи не підпише документів, які принесли б Білорусі шкоду. Він запевнив, що сторони не ведуть діалогу з політичних питань, наприклад, про створення єдиного парламенту.

 

Водночас Олександр Лукашенко повідомив, що на перемовинах з президентом Росії Володимиром Путіним, запланованих на сьоме грудня в Сочі, може бути ухвалене позитивне рішення про поглиблену інтеграцію двох країн. Однак, уточнив Лукашенко, мова йде винятково про економічний порядок денний. «Якщо хтось переживає, що завтра буде спільний парламент, на цю тему навіть розмов немає. Якщо хтось переживає за те, що завтра у нас буде президент не Лукашенко, а хтось інший (я маю на увазі зараз, без виборів), теж не переживайте. Ми не ведемо діалогу з політичних питань», – пояснив президент Республіки Білорусь.

05.12.2019