Базу російських шпигунів виявили у французьких Альпах.

Це стало наслідком розслідування активності кремлівських аґентів після минулорічного отруєння Скрипалів.

 

 

У Верхній Савої, що у французьких Альпах, виявлено базу російських аґентів. Про це повідомила французька газета Le Monde в матеріалі, оприлюдненому в середу, 4 грудня. Щонайменше 15 російських шпигунів використовували цю базу для проведення операцій у цілій Європі.  

 

Виявлені російські шпигуни були співробітниками елітного підрозділу ГРУ, який займається замовними атентатами, актами саботажу і управлінням так званими «мертвими поштовими скриньками», що їх використовують таємні аґенти та їхні помічники для обміну інформацією. Відомо теж, що у період з 2014 до 2018 року ці російські аґенти неодноразово зупинялися в невеликих французьких містечках на південному сході Франції, в тому числі Шамоні й Евіані.

 

За даними видання, один з цих шпигунів, очевидно, був причетним до замаху на російського шпигуна-втікача Сергія Скрипаля та його доньки в березні 2018 року. Західні спецслужби вийшли на слід цієї групи шпигунів саме під час розслідування замаху в Солсбері з використанням нервово-паралітичної речовини «Новичок».

 

Окрім того, як повідомляє Le Monde з покликом на свої джерела у французькій контррозвідці, ці шпигуни працювали в Болгарії, Молдові, Чорногорії та інших країнах. Департамент Верхня Савоя має доволі вигідне для такої мети розташування, безпосередньо підходячи до кордонів Італії та Швейцарії. Що цікаво, у самій Франції вони не здійснювали жодних оперативних дій, принаймні їхньої активності на французькій території місцева контррозвідка не зафіксувала.

05.12.2019