НАТО вдалося узгодити план оборони країн Балтії і Польщі від Росії.

Перед початком саміту НАТО президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан пригрозив блокувати цей план.

 

 

По закінченню дводенної зустрічі в містечку Вотфорд під Лондоном, присвяченій 70-річчю заснування НАТО, лідери країн-членів оголосили у середу, четвертого грудня, що Альянс, як і раніше, єдиний. Вони повідомили, що, зокрема, вже залагодили конфліктне питання про план оборони країн Балтії та Польщі в разі російської агресії.

 

«Сьогодні ми домовилися про затвердження оновленого плану щодо країн Балтії і Польщі. Я вітаю це рішення, яке демонструє, що ми здатні рухатися вперед, оновлювати і переглядати наші позиції, включно з планами оборони країн Балтії і Польщі», – процитувала слова Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа телерадіокомпанія ВВС.

 

Нагадаємо, що перед самітом Туреччина погрожувала заблокувати прийняття цього плану у відповідь на те, що США й інші союзники відмовлялися визнати терористами і ворогами Альянсу курдські Загони самооборони в Сирії. Анкара називає їх терористами, але для міжнародної коаліції на чолі з США вони були головними союзниками у війні з фундаменталістськими угрупованнями.

 

У випадку з планами НАТО в Балтії і Польщі йшлося про технічне питання: це рутинне оновлення переліку військових заходів. Поки що не затверджено нової редакції плану, просто діє стара. Проте ця суперечка мала велике політичне значення. Єнс Столтенберг зазначив, що її вирішення демонструє єдність Альянсу. За його словами, ці політичні суперечки не здатні заступити той факт, що військова машина НАТО, незважаючи на дискусії, продовжує справно функціонувати і розвиватися.

 

«Знаєте, я – політик, і я звик, що мене критикують за красиві слова за відсутності змісту. Так ось, в НАТО все навпаки. У нас погані зовнішні симптоми, зате дуже гарний зміст. І це прекрасно», – заявив у розмові з журналістами Єнс Столтенберг.

05.12.2019